Marek Kuchciński będzie pozywał za teksty o skandalu obyczajowym. "Obrzydliwe insynuacje"

"Marszałek Sejmu [Marek Kuchciński - red.] będzie stanowczo bronił swojego dobrego imienia" - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. To efekt publikacji dotyczących skandalu obyczajowego, w kontekście których pojawia się nazwisko Marka Kuchcińskiego. Kancelaria Sejmu podkreśla, że są to "kłamliwe insynuacje".
Zobacz wideo

Radio ZET poinformowało w marcu, że jeden z byłych agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego oskarża CBA o "zatuszowanie" skandalu obyczajowego z udziałem polityka Prawa i Sprawiedliwości. Agent, który od czerwca 2018 roku jest poza służbą, twierdzi, że w lipcu 2017 roku otrzymał nagranie "rejestrujące wizytę polityka PiS z Podkarpacia w agencji towarzyskiej".

W maju 2018 roku agent miał pisać w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego i szefa CBA Ernesta Bejdy, podnosząc, że opisywane przez niego nagranie zniknęło z CBA.

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski komentował wówczas te doniesienia, informując, że zarzuty byłego agenta są nieuzasadnione, a on sam w maju ub. roku został zwolniony przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Tezy, o których mówi wskazane na wstępie pismo, były weryfikowane przez CBA. Nie potwierdzono opisywanych przez b. funkcjonariusza wydarzeń. Co więcej, sam autor pisma nie dostarczył żadnych dowodów w opisywanej przez siebie sprawie. Z dotychczas wykonanych czynności wynika jednoznacznie, że informacje zawarte w piśmie b. funkcjonariusza CBA są nieprawdziwe

- podkreślił Temistokles Brodowski.

Z kolei jak ustalił potem dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski, "adresowany do Premiera Morawieckiego "Raport" byłego agenta CBA, który informował między innymi o zatuszowaniu w CBA seks skandalu z ważnym politykiem PiS, nigdy nie trafił do KPRM".

Doniesienia o skandalu obyczajowym

Dziennikarz tygodnika "Nie" Andrzej Rozenek poinformował w najnowszym numerze, że pod koniec marca do Prokuratura Generalnego Zbigniewa Ziobry trafiło zawiadomienie złożone przez byłego oficera CBA, dotyczące przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez szefa CBA Ernesta Bejdę i dyrektora Biura Kadr i Szkolenia CBA Jarosława Wrzoskowicza.

Były funkcjonariusz miał według "Nie" twierdzić w doniesieniu, że "wszedł w posiadanie nagrania wideo, na którym marszałek Kuchciński [Marszałek Sejmu Marek Kuchciński - red.] obcuje płciowo z nieletnią prostytutką pochodzenia ukraińskiego".

Na te doniesienia zareagowała Kancelaria Sejmu. Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka nazwał je "bezprecedensowymi, kłamliwymi i obrzydliwymi insynuacjami".

Marszałek Sejmu będzie stanowczo bronił swojego dobrego imienia, powagi reprezentowanego urzędu, oraz swoich bliskich. Oszczerstwa i pomówienia, kolportowane w szczególności w mediach społecznościowych, to rzecz w najwyższym stopniu skandaliczna, wobec której nie można pozostać obojętnym oraz bezbronnym

- napisał Andrzej Grzegrzółka.

"Marszałek Sejmu zapowiedział zdecydowane działania na drodze prawnej, z wykorzystaniem wszelkich możliwości postępowania karnego oraz cywilnego" - dodał dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (455)
Marek Kuchciński będzie pozywał za teksty o skandalu obyczajowym. "Obrzydliwe insynuacje"
Zaloguj się
 • lesnojeziorska

  Oceniono 181 razy 171

  Andron Zamachowicz miał pozywać redaktora Tomasza Piątka. I skończyło się na "miał".

 • zofia.rydz

  Oceniono 156 razy 144

  Przeciez pisowcy nie uprawiaja seksu. To wszystko klamstwa i oczernianie dobrego imienia tego pana.

 • pisowski_niedouk

  Oceniono 122 razy 112

  A co z pozwami Antka Szmacierewicza? Kacperka Dudy? Wielkiego dewelopera?

 • geraldine2015

  Oceniono 111 razy 103

  Kupuję popcorn i z niecierpliwością czekam na rozwój wypadków. Tamten, który kupiłam na sprawę sądową Macierewicz kontra Tomasz Piątek całkiem zjełczał i nie doczekał się rozprawy. Może tym razem się uda go skonsumować?

 • ps11111ps

  Oceniono 83 razy 77

  Panie Kuchciński! Nie słuchasz pan Prezesa, który powiedział że PiS będzie bronił wolności w internecie?? A teraz się panu wolność wypowiedzi nie podoba? Co sie Pan teraz tak bulwersujesz? Internauci przecież są wolni i mają prawo pisać co im ślina na klawiaturę przyniesie

 • farsizm

  Oceniono 80 razy 72

  Możemy sobie robić jaja, ale jeżeli to prawda, to zgwałcone zostało dziecko. Być może uprowadzone z Ukrainy. Jeżeli CBA tuszuje takie rzeczy, to może Jojo powinien wysłać do CBA policję ? Nie wiem... Albo niech harcerze się tym zajmą, bo jakie służby w państwie zostały ? Rutkowski ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX