Atak na Wojciecha Kudelskiego. Magdalena Adamowicz apeluje: zatrzymajmy spiralę nienawiści

- Życiu Wojciecha Kudelskiego nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował prezydent Siedlec, Andrzej Sitnik. Głos w sprawie ataku na samorządowca zabrała też Magdalena Adamowicz.

Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym w styczniu przez nożownika prezydencie Gdańska, skomentowała atak na byłego prezydenta Siedlec, Wojciecha Kudelskiego.

Jestem myślami z zaatakowanym byłym prezydentem Siedlec Wojciechem Kudelskim. Modlę się za jego powrót do zdrowia, do rodziny. Zatrzymajmy wreszcie tę spiralę nienawiści!

- napisała na Twitterze. Magdalena Adamowicz od kilku tygodni angażuje się w walkę z mową nienawiści, m.in. przez promowanie hasztagu INTH - Imagine there's no hate. W tym celu odwiedziła m.in. Kongres USA, a także siedzibę Facebooka.

Atak na Wojciecha Kudelskiego. Były prezydent Siedlec ugodzony ostrym narzędziem

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik poinformował, że życiu Wojciecha Kudelskiego nie zagraża niebezpieczeństwo. Wojciech Kudelski został zaatakowany nożem przed domem w centrum miasta. Samorządowiec jest już po operacji, jego stan stabilizuje się. Andrzej Sitnik zaznaczył, że stan byłego prezydenta był "poważny". Według dyrekcji szpitala, do którego trafił Wojciech Kudelski, był on w stanie, który w sposób bezpośredni zagrażał jego życiu.

Policja w poniedziałek po południu zatrzymała mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem samorządowca - poinformował szef MSWiA Joachim Brudziński.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018, obecnie jest radnym PiS w mazowieckim sejmiku wojewódzkim.

Więcej o: