Michał Dworczyk: W najbliższych dniach zapadnie decyzja o ewentualnej rekonstrukcji rządu

- W najbliższych dniach zapadnie decyzja, czy, a jeżeli tak, to do jak szerokiej rekonstrukcji rządu dojdzie - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
Zobacz wideo

Szef kancelarii Mateusza Morawieckiego powiedział, że jeżeli dojdzie do rekonstrukcji rządu, ministrowie kandydujący do Parlamentu Europejskiego odejdą z rządu. Możliwe jest jednak także, że ministrowie odejdą dopiero po eurowyborach. Michał Dworczyk zaznaczył, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. - To zależy od premiera i kierownictwa PiS - powiedział szef kancelarii premiera w programie Poranna rozmowa w RMF FM.

Będzie rekonstrukcja rządu? Decyzja w ciągu kilku kolejnych dni

Michał Dworczyk powiedział, że na decyzję zarządu Prawa i Sprawiedliwości trzeba jeszcze poczekać. Ma zapaść "w najbliższych dniach".

Zapytany o to, kto zastąpi minister edukacji Annę Zalewską, Michał Dworczyk powiedział, że nie zna konkretnych nazwisk kandydatów, którzy mogliby zastąpić poszczególnych ministrów. Zaznaczył jednocześnie, że Prawo i Sprawiedliwość ma "dobrych kandydatów, którzy mogą zastąpić potencjalnych odchodzących ministrów".

Wybory do europarlamentu. Ministrowie na listach kandydatów

Przypomnijmy, że wśród kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu znaleźli się m.in. minister edukacji Anna Zalewska oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. O mandat w Brukseli będą starać się także wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, wiceminister kultury Jarosław Sellin, była premier i przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki oraz rzeczniczka PiS Beata Mazurek

Więcej o: