Państwowa Komisja Wyborcza zadecydowała, że karta do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie miała formę płachty, co oznacza, że będzie podobna do tej, którą znamy z ostatnich wyborów samorządowych. Karta do głosowania w eurowyborach będzie białą kartą zadrukowaną jednostronnie, na której na szarym tle umieszczone zostaną nazwiska kandydatów. Wyjątkiem od tej reguły będą okręgi wyborcze, gdzie zarejestrowanych zostanie więcej niż 20 list. W takim wypadku karta do głosowania przybierze postać książeczki.
Aby głos był ważny, na karcie do głosowania w eurowyborach należy zagłosować tylko na jedną listę. Aby to zrobić, należy postawić znak "X" w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów. PKW zaznacza, że znakiem "X" są jest co najmniej dwie linie, które przecinają się obrębie kratki.
Głos zostanie uznany za nieważny, jeżeli głosujący:
Za nieważne uznane będą także głosy oddane na kartach inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej.
Przypomnijmy, że prawo do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Polsce mają te osoby, które posiadają obywatelstwo polskie i najpóźniej w dniu głosowania ukończy 18 rok życia. Prawo do głosowania przysługuje również obywatelom polski przebywającym poza granicami kraju oraz obywatelom Unii Europejskiej nieposiadającym polskiego obywatelstwa, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 18 lat oraz stale zamieszkują na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Praw do głosowania w eurowyborach nie mają natomiast osoby pozbawione praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, pozbawione praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu oraz ubezwłasnowolnione prawomocnym orzeczeniem sądu.