IPN. Kierownictwo z wysokimi nagrodami. "Fakt": rozdano ponad pół miliona w rok

W 2018 roku premie przyznane kierownictwu IPN wynosiły łącznie 570 tysięcy złotych - wynika z wykazu nagrodzonych, do którego dotarł "Fakt". Na wysokie nagrody mógł liczyć m.in. zastępca prezesa instytutu, a także pozostali członkowie kierownictwa IPN.
Zobacz wideo

W połowie zeszłego roku "Fakt" informował, że kierownictwo Instytutu Pamięci Narodowej przyznało sobie wysokie premie za rok 2017. Rekordzistą był wówczas prezes IPN Jarosław Szarek, który otrzymał ponad 66 tysięcy nagrody. Teraz dziennik dotarł do danych za rok 2018 - wynika z nich, że prezes instytutu nie obiera już nagród, ale pozostali członkowie zarządu IPN wciąż otrzymują wysokie premie.

Kadra kierownicza IPN w wysokimi premiami

Z ustaleń dziennika wynika, że w 2018 roku premie przyznane kierownictwu IPN wynosiły łącznie 570 tysięcy złotych - w pierwszym półroczu 260 tys. złotych, a w drugim 310 tysięcy 780 złotych.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2018 roku zastępca prezesa IPN Mateusz Szpytma otrzymał 25 tysięcy złotych premii, a dwaj wiceprezesowie - odpowiednio 16 i 15 tysięcy złotych - podaje "Fakt". Premie dostali także pozostali członkowie kadry kierowniczej IPN, m.in. dyrektor Upamiętniania Walk i Męczeństwa. "Fakt" informuje, że IPN odmówił sporządzenia imiennego wykazu wszystkich premiowanych osób za drugie półrocze 2018 roku.

Po poprzednich publikacjach na temat premii przyznawanych kierownictwu IPN podkreślał, że wszystkie nagrody są przyznawane zgodnie z regulaminem obowiązującym w instytucie i na mocy ustawy o pracownikach urzędów państwowych. 

Więcej o: