IPN. Kierownictwo z wysokimi nagrodami. "Fakt": rozdano ponad pół miliona w rok

W 2018 roku premie przyznane kierownictwu IPN wynosiły łącznie 570 tysięcy złotych - wynika z wykazu nagrodzonych, do którego dotarł "Fakt". Na wysokie nagrody mógł liczyć m.in. zastępca prezesa instytutu, a także pozostali członkowie kierownictwa IPN.
Zobacz wideo

W połowie zeszłego roku "Fakt" informował, że kierownictwo Instytutu Pamięci Narodowej przyznało sobie wysokie premie za rok 2017. Rekordzistą był wówczas prezes IPN Jarosław Szarek, który otrzymał ponad 66 tysięcy nagrody. Teraz dziennik dotarł do danych za rok 2018 - wynika z nich, że prezes instytutu nie obiera już nagród, ale pozostali członkowie zarządu IPN wciąż otrzymują wysokie premie.

Kadra kierownicza IPN w wysokimi premiami

Z ustaleń dziennika wynika, że w 2018 roku premie przyznane kierownictwu IPN wynosiły łącznie 570 tysięcy złotych - w pierwszym półroczu 260 tys. złotych, a w drugim 310 tysięcy 780 złotych.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2018 roku zastępca prezesa IPN Mateusz Szpytma otrzymał 25 tysięcy złotych premii, a dwaj wiceprezesowie - odpowiednio 16 i 15 tysięcy złotych - podaje "Fakt". Premie dostali także pozostali członkowie kadry kierowniczej IPN, m.in. dyrektor Upamiętniania Walk i Męczeństwa. "Fakt" informuje, że IPN odmówił sporządzenia imiennego wykazu wszystkich premiowanych osób za drugie półrocze 2018 roku.

Po poprzednich publikacjach na temat premii przyznawanych kierownictwu IPN podkreślał, że wszystkie nagrody są przyznawane zgodnie z regulaminem obowiązującym w instytucie i na mocy ustawy o pracownikach urzędów państwowych. 

Więcej o:
Komentarze (87)
IPN. Kierownictwo z wysokimi nagrodami. "Fakt": rozdano ponad pół miliona w rok
Zaloguj się
 • 20portal

  Oceniono 33 razy 29

  Tez musza napchać kieszenie póki czas, bo na jesieni odejdą. Niektórzy do tzw. anzla.
  A premie dostali może za świetny projekt ustawy o IPN (ten, który obrócił przeciwko nam cały cywilizowany świat).

 • chi-neng

  Oceniono 31 razy 27

  ZA CO?
  Dla nauczycieli nie ma!
  Ale dla profanujacego rdzenną historię Polski IPN, zaprzedanemu Kaczyńskiemu, tworzącemu, nową, kaczą historię, w oparcoiu o mity i legendy sitwy Kaczynskich, jest mamona, jako nagroda!

 • hamsterx

  Oceniono 30 razy 26

  pisowski ipn jest do likwidacji w pierwszej kolejności
  razem z weryfikacją prokuratury

 • tomtg123

  Oceniono 23 razy 21

  1) "Te nagrody im się po prostu należały" (Beata Szydło w Sejmie)
  2) "Rządzi PiS i pieniądze są i będą. Wystarczy nie kraść" (Beata Szydło w Sejmie)
  3) "Nie słuchajcie tych, którzy mówią że się nie da, że budżet tego nie wytrzyma - to bzdury" - Andrzej Duda o wydatkach budżetowych

  4) "Ograniczenia budżetowe, w ramach których się poruszamy, nie mogą zostać przekroczone" (Mateusz Morawiecki - ostatnio)

  Po prostu ministrom Szydło i pracownikom IPN i druga pensja pod stołem się należy, TVP Kurskiego należy się ponad 2 miliardy na propagandę, a nauczycielom i niepełnosprawnym pieniądze się nie należą. To proste.
  I jeszcze jedno: to kiedyś było, że "wystarczy nie kraść", ale dziś to już nieaktualne, to już dawno się zdezaktualizowało. Jak się ma własną partyjną prokuraturę i się wyznacza własnych sędziów, to już można kraść, już nie ma problemu.
  Najlepszy przykład - Jarosław Kaczyński i spraw 2 wież.
  A jak się to Polakom nie podoba, to Naród Polski może Jarosława Kaczyńskiego w dupę pocałować - tak te sprawy widzi partia PiS.

 • biesczad1

  Oceniono 24 razy 18

  IPN, jak każda reżimowa przybudówka, musi być dobrze opłacana - z pieniędzy przyzwoitych Polaków też...

 • macwies

  Oceniono 22 razy 18

  widzicie nauczyciele, pieniądze są.... TYLKO NIE DLA WAS.

 • cezaryk

  Oceniono 23 razy 17

  Należy się!
  Znają się na wykopkach i świetnie zafałszowują historię.
  Prawdziwi profesjonaliści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX