Znamy "jedynki" SLD w wyborach europejskich. "To ekipa, która wprowadziła Polskę do UE"

SLD przedstawił kandydatów do Parlamentu Europejskiego. W wyborach wystartuje m.in. trzech byłych premierów: Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz i Marek Belka.
Zobacz wideo

Sojusz Lewicy Demokratycznej zaprezentował kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Szef SLD Włodzimierz poinformował, że wśród kandydatów, którzy wystartują w wyborach w ramach Koalicji Europejskiej, znajdą się m.in. trzej byli premierzy oraz wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

To jest ekipa lewicowa, która szła różnymi drogami, ale ekipa, która się zawsze szanowała i współpracowała ze sobą (...), która wprowadzała Polskę do Unii Europejskiej, która dała naszemu krajowi konstytucję

- podkreślił Włodzimierz Czarzasty.

Cimoszewicz i Belka z "jedynką", "dwójka" dla Leszka Millera

"Jedynkami" SLD na listach Koalicji Europejskiej będą Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka oraz wiceszef PE Bogusław Liberadzki. Leszek Miller wystartuje z drugiego miejsca w okręgu wielkopolskim.

W sumie na listach KE w tegorocznych wyborach europejskich ma znaleźć się 15 kandydatów z SLD, w tym po trzech z pierwszego i drugiego miejsca, a także sześciu z miejsca trzeciego.

Koalicję Europejską, która powstała w drugiej połowie lutego tworzą obok SLD: PO, Nowoczesna, Zieloni i PSL. W wyborach do Europarlamentu bierze udział 13 okręgów wyborczych. Wybory do Europarlamentu odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów w 13 okręgach wyborczych.

Zobacz wideo
Więcej o: