Znamy "jedynki" SLD w wyborach europejskich. "To ekipa, która wprowadziła Polskę do UE"

SLD przedstawił kandydatów do Parlamentu Europejskiego. W wyborach wystartuje m.in. trzech byłych premierów: Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz i Marek Belka.
Zobacz wideo

Sojusz Lewicy Demokratycznej zaprezentował kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Szef SLD Włodzimierz poinformował, że wśród kandydatów, którzy wystartują w wyborach w ramach Koalicji Europejskiej, znajdą się m.in. trzej byli premierzy oraz wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

To jest ekipa lewicowa, która szła różnymi drogami, ale ekipa, która się zawsze szanowała i współpracowała ze sobą (...), która wprowadzała Polskę do Unii Europejskiej, która dała naszemu krajowi konstytucję

- podkreślił Włodzimierz Czarzasty.

Cimoszewicz i Belka z "jedynką", "dwójka" dla Leszka Millera

"Jedynkami" SLD na listach Koalicji Europejskiej będą Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka oraz wiceszef PE Bogusław Liberadzki. Leszek Miller wystartuje z drugiego miejsca w okręgu wielkopolskim.

W sumie na listach KE w tegorocznych wyborach europejskich ma znaleźć się 15 kandydatów z SLD, w tym po trzech z pierwszego i drugiego miejsca, a także sześciu z miejsca trzeciego.

Koalicję Europejską, która powstała w drugiej połowie lutego tworzą obok SLD: PO, Nowoczesna, Zieloni i PSL. W wyborach do Europarlamentu bierze udział 13 okręgów wyborczych. Wybory do Europarlamentu odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów w 13 okręgach wyborczych.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (90)
Poznaliśmy "jedynki" SLD w wyborach do Parlamentu Europejskiego
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 24 razy 10

  Słuszny wybór i słuszna decyzja.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 34 razy 10

  Najlepszych kandydatów i tak ma pisuar: miłośnik cudzych adidasów, oborowa z broszką i asfaltem pod same drzwi, cieluch, coś tam coś tam nie jestem pod wpływem, rozbijacz meleksów na Cyprze, san escobar, szczeżuja deformująca oświatę, obatel bez syna, któremu się robić nie chce, cygański dresiol i wielu, wielu, wielu innych wybitnych "lepszego sortu".

 • sourirer

  Oceniono 10 razy 8

  Oksymoron : "lewicowy Belka".

 • wat73

  Oceniono 22 razy 8

  sld to nie moja bajka ale lepsi od pis-iu 100x

 • feurig59

  Oceniono 39 razy 7

  No i bardzo dobrze. Obliczalni, znani i zasluzeni ludzie, sprawdzeni demokraci.
  Maja moj glos!

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 11 razy 5

  Miller mógłby wiedzieć, kiedy przestać. Zbłaźnił się do reszty forsowaniem kandydatury Ogórkowej i kolędowaniem po telewizjach na podobieństwo Obatela. Reszta jest OK, zwłaszcza Cimoszewicz.

 • iactaaleaestsol

  Oceniono 9 razy 5

  Panowie lewicowcy, a co z polskimi więźniami politycznymi - Kotlińskim i Piskorskim - siedzącymi od ponad 2 lat w więzieniu - bez wyroku i bez zarzutów ?
  To odpowiada lewicy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX