Prezes PiS da jeszcze więcej. Nieoficjalnie: Zamiast Piątki Kaczyńskiego będzie Piątka Plus

Nie Piątka PiS, a Piątka Plus - donosi portal 300Polityka. Prawo i Sprawiedliwość ma rozszerzyć w sobotę swój program o dodatkową obietnicę. - Wszystko ogłosi prezes - cytuje polityka PiS portal.
Zobacz wideo

Piątka PiS albo Piątka Kaczyńskiego - tak nazywa się pakiet obietnic, które zaprezentował prezes PiS w lutym tego roku. Wśród nich są: 500 plus na każde dziecko, 13. emerytura, zniesienie podatku PIT dla osób poniżej 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy i przywrócenie połączeń PKS.

Piątka Kaczyńskiego zamieni się w Piątkę Plus

Teraz jednak piątka ma stać się Piątką Plus. Według informacji portalu 300polityka w najbliższą sobotę, 30 marca, Jarosław Kaczyński ma zapowiedzieć jeszcze jedną obietnicę, która ma rozszerzyć ofertę PiS "w zupełnie nieoczekiwanym przez nikogo kierunku".

Nikt się tego nie spodziewa i nic więcej nie powiemy. Wszystko ogłosi prezes

- mówił 300polityce jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości. Rozmówcy portalu podkreślali, że za tym dodatkiem stoi sam Kaczyński, który zobaczył, że jest jeszcze jedna przestrzeń warta zagospodarowania. Oceniają, że dotyczy ona "nieoczekiwanego segmentu elektoratu".

Politycy PiS już się cieszą, ponieważ rozszerzona "piątka" ma ponownie dać im wiatr w żagle i spowodować, że znowu będą mogli dominować dyskurs publiczny.

Zobacz wideo
Więcej o: