Czarnecki o Kaczyńskim: jest jak Piłsudski. "Idą wybory i każdy chce się podlizać"

- Jarosław Kaczyński jest jak Józef Piłsudski: dla siebie nic, dla Polski wszystko - powiedział eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki w czwartkowym wydaniu programu "Fakty po Faktach".
Zobacz wideo

Wypowiedź Czarneckiego była odpowiedzią na zarzuty posła Platformy Obywatelskiej Andrzeja Halickiego, który komentując sprawę spółki Srebrna i nieodebranego awizo z wezwaniem do zwrotu 50 tysięcy złotych, powiedział na antenie TVN 24, że prezes PiS stawia siebie ponad prawem.

To nie pierwszy raz, kiedy Ryszard Czarnecki porównuje Jarosława Kaczyńskiego do marszałka Piłsudskiego. W lutym tego roku na antenie radiowej Trójki mówił, że prezes PiS żyje skromnie i myśli tylko o ojczyźnie.

Politycy komentują słowa Ryszarda Czarneckiego. "Idą wybory, każdy chce się podlizać.

Słowa europosła Ryszarda Czarneckiego skomentował w piątek m.in. rzecznik PSL Jakub Stefaniak.

- Był taki film "Być jak John Malkovich". Myślę, że teraz PiS-owcy powinni nagrać film "Być jak Jarosław Kaczyński", taką telenowelę - mówił Stefaniak w rozmowie z TVN 24. Rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego dodał także, że "idą wybory i każdy chce się podlizać, przypodobać prezesowi". 

Krytyczna wobec porównania Jarosława Kaczyńskiego do Józefa Piłsudskiego była także Ewa Kopacz.

- Jestem przekonana, że jedyna rzecz, która mogłaby łączyć w tej chwili Piłsudskiego z Kaczyńskim, to takie zapędy autokratyczne. Natomiast generalnie Piłsudski był osobą, która dbała o jedność narodu. W przeciwieństwie do prezesa PiS-u, który dzieli Polaków na lepszy i gorszy sort - powiedziała była premier.  

Słowa Ryszarda Czarneckiego poparła Maria Koc, wicemarszałek Senatu z Prawa i Sprawiedliwości. 

- Pan prezes jest taki.  Nie chciałabym porównywać prezesa do nikogo, ale to jest rzeczywiście wielki patriota, który pracuje dla Polski. (...) To nie jest człowiek, który zabiega o jakieś profity dla siebie. W żadnym wypadku, chyba każdy to przyzna - mówiła w rozmowie z TVN 24 wicemarszałek Maria Koc.

Więcej o: