Gen. Mirosław Różański w Gazeta.pl: Temat ukraiński nie został przez Rosję zamknięty

- Temat ukraiński nie został przez Rosję zamknięty. Będą kolejne rozdziały i powinniśmy mieć to na uwadze - stwierdził w Przedpołudniowej rozmowie Gazeta.pl gen. Mirosław Różański.
Zobacz wideo

Gościem Przedpołudniowej rozmowy Gazeta.pl był gen. Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych oraz prezes Fundacji Stratpoints. Jednym z tematów poruszonych w rozmowie były stosunek Rosji do Ukrainy, w której 31 marca odbędą się wybory prezydenckie.

- To, że przy wschodniej granicy z Ukrainą po stronie rosyjskiej nadal są żołnierze wskazuje przede wszystkim na to, że Putin interesuje się Ukrainą cały czas. (...) Temat ukraiński nie został zamknięty. Będą kolejne rozdziały i powinniśmy mieć to na uwagę. Mogą mieć też charakter zbrojny - ostrzegł gen. Mirosław Różański. Dodał, że według niego wysoce prawdopodobna jest aneksja kolejnej części Ukrainy. - Myślę tutaj o Donbasie (...). Będzie to kierunek, który uniemożliwi wejście Ukrainy do UE czy do NATO. Myślę, że Rosja będzie traktowała Ukrainę jako bastion, którego naprawdę nie będzie chciała oddać - stwierdził. 

Zobacz wideo
Więcej o: