Karczewski: Nie będzie wyborów uzupełniających. Senat będzie mniejszy

- Nie będzie wyborów uzupełniających do Senatu, jeśli senatorowie zdobędą mandaty w Parlamencie Europejskim - przyznał marszałek Senatu Stanisław Karczewski w radiowej Trójce. Jak dodał, izba do czasów jesiennych wyborów parlamentarnych będzie mniejsza.
Zobacz wideo

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości był gościem "Salonu politycznego" radiowej Trójki. Został zapytany, czy jeśli senatorowie startujący w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobędą mandaty, to planowana jest zmiana składu Senatu i przeprowadzenie wyborów dodatkowych,

Wyborów uzupełniających do Senatu nie będzie. "Życzę senatorom z PiS, żeby zdobyli mandat"

Karczewski stwierdził, że wybory uzupełniające nie zostaną przeprowadzone, a kolejni senatorowie zostaną wybrani dopiero na jesieni, w wyborach parlamentarnych.

- Nie będzie wyborów dodatkowych, absolutnie nie będzie wyborów uzupełniających do Senatu. Jeśli senatorowie zdobędą mandaty do PE, to Senat do wyborów [parlamentarnych - red.] będzie mniejszy. Życzę senatorom z Prawa i Sprawiedliwości, żeby zdobyli mandat - powiedział Karczewski.

Jak dodał, "nie liczył", o ilu wicemarszałków może uszczuplić się Senat. - No, myślę, że z pięciu, sześciu senatorów [startuje do PE - red.] - skwitował.

Przypomnijmy, że wśród wicemarszałków senatu startujących z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego są m.in. Adam Bielan, Konstanty Radziwiłł, Maria Koc i Aleksander Szwed.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja.

Więcej o: