PiS bierze Małopolskę w najnowszym sondażu do PE. Na czele listy Szydło, Legutko i Jaki

W okręgu małopolsko-świętokrzyskim na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować aż 47,1 procent badanych, a na Koalicję Europejską 30,1 procent - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia Zet. Na czele listy PiS w tym okręgu stoją Beata Szydło, Ryszard Legutko i Patryk Jaki.
Zobacz wideo

Sondaż został przeprowadzony przez IBRiS dla Radia ZET 27 marca w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Wynika z niego, że  47,1 procent respondentów w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego chciałoby zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość, a poparcie dla Koalicji Europejskiej zadeklarowało z kolei 30,1 procent badanych. 

Prawo i Sprawiedliwość reprezentują tam na listach Beata Szydło, Ryszard Legutko, Patryk Jaki i Arkadiusz Mularczyk, a Koalicję Europejską - Róża Thun i Adam Jarubas.

Sondaż do PE. PiS bierze Małopolskę, Pomorze dla Koalicji Europejskiej

Na trzecim miejscu sondażu znalazła się partia Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 7,7 procent poparcia mieszkańców okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Pięcioprocentowego progu wyborczego nie przekroczyłyby natomiast partie Kukiz'15 (4,4 procent) ani Konfederacja KORWiN Braun LIroy Narodowcy (3,5 procent).

Odwrotna sytuacja w rozłożeniu głosów ma miejsce na Pomorzu. Z wyników sondażu IBRiS opublikowanych w środę 27 marca wynika, że tam poparcie dla Koalicji Europejskiej zadeklarowało aż 47,5 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 29,9 procent, a na trzecim Wiosna z poparciem 5,3 procent.

Koalicja Europejska wygrywa też w okręgu warszawskim.

Więcej o: