Saryusz-Wolski o Tusku w Radzie Europejskiej: Walczyłem o miejsce dla niego. Teraz żałuję

Jacek Saryusz-Wolski w programie "Wydarzenia i Opinie" powrócił do głosowania na szefa Rady Europejskiej z 2014 roku, kiedy tylko Polska nie poparła kandydatury Donalda Tuska. Przyznał, że walczył o to, aby Donald Tusk został wybrany przewodniczącym RE za pierwszym razem. - Teraz tego żałuję - przyznał.
Zobacz wideo

W czwartkowy wieczór gościem programu "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News był europoseł Jacek Saryusz-Wolski, który startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Zjednoczonej Prawicy z okręgu warszawskiego, jednak jeszcze nieco ponad 2 lata temu należał do Platformy Obywatelskiej. 

"Oczernianie i izolowanie Polski działo się pod egidą Tuska"

Jacek Saryusz-Wolski skomentował m.in. zdjęcie ze spotkania z Donaldem Tuskiem, które Grzegorz Schetyna zamieścił na Twitterze. - Były setki takich spotkań niepokazanych, spotkań totalnej opozycji z jej nieformalnym liderem i kierownikiem brukselskim - stwierdził europoseł. Dodał, że przewodniczący Rady Europejskiej "był liderem zjednoczonych sił opozycji, kiedy jeszcze nikt nie wiedział, że się zjednoczą". 

Według europosła to Donald Tusk jest odpowiedzialny za pogorszenie się stosunków Polski z Unią Europejską. - To on dał sygnał do ataku na Polskę. Domaganie się sankcji, oczernianie Polski, izolowanie Polski, to wszystko co nazywam Targowicą, to pod egidą Donalda Tuska się działo - przekonywał polityk. 

Saryusz-Wolski: Ten człowiek zrobił wiele złego dla Polski

Europoseł przyznał również, że sam, kiedy Donald Tusk po raz pierwszy ubiegał się o stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, "odgrywał główną rolę, walcząc o to miejsce dla niego". Przyznał, że teraz tego żałuje. -  Jestem rozczarowany i wściekły. Bo ten człowiek zrobił wiele złego dla Polski na miejscu, gdzie powinien pracować dla Polski - przyznał.

Zaznaczył jednak, że nie odszedł z PO w akcie zemsty i "nie był wtedy dogadany z PiS". - Byłem w silnym stanie wzburzenia za zdradę polskich interesów i za używanie członkostwa Polski w UE, nieskromnie powiem, do czego się przyczyniłem w jakimś tam stopniu, w różnych rolach, które pełniłem, do swoich egoistycznych, niskich interesów - podkreślił.

Według Saryusza-Wolskiego brexit to wina Tuska

Jacek Saryusz-Wolski stwierdził również, że na Donaldzie Tusku spoczywa odpowiedzialność za brexit. - Brexit był w jego rękach, a nie w rękach Junckera (Jean-Claude Juncker jest przewodniczącym Komisji Europejskiej - red.). Tusk oddał to walkowerem. Włączył się dopiero w finale - powiedział. Dodał, że według niego Donald Tusk udziela się medialnie, ale w rzeczywistości niewiele robi. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (411)
Saryusz-Wolski o Tusku w Radzie Europejskiej: Walczyłem o miejsce dla niego. Teraz żałuję
Zaloguj się
 • silnamor

  Oceniono 108 razy 102

  Ten Pan Saryusz to przykład Polskiej mentalności, gdzie podłość i zdrada najpierwszym przykazaniem.

 • masofrev

  Oceniono 88 razy 84

  > Walczyłem o miejsce dla niego. Teraz żałuję
  Tusk pewnie też żałuje, że kogoś takiego wypromował...

 • kotprezesa

  Oceniono 86 razy 82

  Wstąpił do piSSu, ześwinił się i teraz ma żal, że tylko czarnecki podaje mu rękę...

 • tepetoja

  Oceniono 67 razy 63

  Takie zero, takie nic - jak toto śmie oceniać Premiera Tuska.
  To pośmiewisko całej Polski nie może utrzymać zawiści w ryzach i pluje bo takie są metody małych ludzi.

 • atr8

  Oceniono 67 razy 61

  Jesteśmy świadkami niespotykanego dotąd w przyrodzie procesu. Piękny motyl czasów akcesji do UE zamienia się w brzydką, oślizgłą larwę, aby wkrótce zapewne zniknąć w kokonie psychiatryka.

 • darasxx

  Oceniono 63 razy 59

  W jaki sposób pan Tusk przyczynił się do Brexitu..????? Tego pan Syryjusz nie wyjaśnia...Co do robienia wiele złego dla Polski, to może pan Syryjusz popatrzy co robi Kaczy ze swoją świtą dla Polski...To przecież obecnie Polska jest izolowana w Europie i nikt poza Orbanem z nami nie gada...Sorry zapomniałem o ektremalnej prawicy z Hiszpanii i Włoch...Na koniec co do Brexitu...Rząd Mateuszka wspiera teraz Therese May w sprawie Brexitu...Jakoś dziwnie nie interesuje naszego rząd los naszych obywateli na wyspach...Nikt nie zadaje sobie pytania co z nimi będzie...Tak panie Saryjusz reprezentowana jest Polska i Polacy poza krajem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX