Polityk PiS z Wołomina dał się nagrać. Próbował "podkupić" radną. "Gdzieś ją Sasin może wrzucić"

Radny PiS próbował "podkupić" wołomińską radną popierającą burmistrz miasta - wynika z nagrania, do którego dotarło Radio ZET. Kreślono przed nią szanse na stanowisko wiceprzewodniczącej, a także propozycje pracy dla niej i córki. Radna i burmistrz Wołomina zapowiedziały zgłoszenie sprawy do prokuratury.
Zobacz wideo

Radio ZET opublikowało dzisiaj stenogramy z nagrań, na których zarejestrowano, jak w Wołominie przedstawiciel PiS ma proponować jednej z radnych "ratunek". W swoim materiale Mariusz Gierszewski najpierw nakreśla samą sytuację w wołomińskiej Radzie Miasta.

Otóż jednej z radnych, która wspiera Elżbietę Radwan, burmistrz Wołomina, grozi wygaśnięcie mandatu, ponieważ spóźniła się ze złożeniem mandatu ławnika - o całej sytuacji miał ktoś natomiast donieść wojewodzie mazowieckiemu. Jednak pojawiła się szansa na to, że uda się z tej sytuacji wyjść.

Do wspomnianej radnej zgłosił się radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości i zaproponował jej dołączenie do klubu (Radio ZET nie podaje personaliów), co miałoby całą sprawę "załatwić". Przejście radnej wywróciłoby jednak układ w samej radzie: burmistrz Radwan rządzi tylko dzięki przewadze jednego głosu.

"Tam gdzieś ją Sasin może wrzucić"

Jak zapewnia radny PiS, "na razie wojewoda ma to głęboko schowane i nie rusza tego" - to pada w odniesieniu do pisma w jej sprawie. Później można jednak usłyszeć z ust radnego:

Córce da pracę, Rysio. Gdzieś do jakiegoś ministerstwa ją tam wrzuci. Tam gdzieś ją Sasin może wrzucić.

Później radny przechodzi do nakreślania, że jeżeli klub PiS miałby wystarczającą większość w Radzie Miasta, to mogłoby dojść do zmian w składzie prezydium Rady i dopytuje radną: - A co byś chciała? Wice? [stanowisko wiceprzewodniczącej - red.].

W opublikowanym przez Radio ZET stenogramie radny PiS zapewnia też: - U wojewody nikt Ci niczego nie załatwi, nie obroni Cię nikt, oprócz nas.

Tymczasem jak kwituje na koniec Gierszewski, radny PiS jest w sporym błędzie, ponieważ wojewoda już wystosował pismo do wołomińskiej Rady Miasta o wyjaśnienia właśnie w sprawie radnej, której groziło wygaszenie mandatu. Po ujawnieniu sprawy zarówno burmistrz Radwan, jak i radna, zapowiedziały zgłoszenie sprawy do prokuratury.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (103)
Polityk PiS z Wołomina dał się nagrać. Próbował "podkupić" radną. "Gdzieś ją Sasin może wrzucić"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 73 razy 63

  Melepety?
  Korupcja polityczna na całego, bajorko vel kałuża w pełnym rozkwicie.

 • von_rosen

  Oceniono 50 razy 46

  Co to zmienia? Nic. Dzisiejsza "Polska" to miejsce, gdzie nic nikogo nie dziwi. I nikt za nic nie zostanie ukarany. Wolno wszystko. Jeżeli się jest z PiS, oczywiście.

 • cozano

  Oceniono 46 razy 44

  Poczucie bezkarności w szeregach pisowskich jest tak duże, że nawet nie wysilają się przy przekrętach. Wiadomo - policja odzyskana, prokuratura odzyskana, sądy prawie odzyskane.

 • kazek100

  Oceniono 39 razy 39

  Pisiory zaraz będą bredzić, że to kapiszon i odgrzewany kotlet. Co innego pisali o jakichś głupich ośmiorniczkach. Wtedy widzieli ruinę Polski.

 • wadp21

  Oceniono 36 razy 34

  Co za upadek. Ta formacja to faszystowska grupa przestępcza o charakterze mafijnym. Oto cały PiS.

 • wicipinski

  Oceniono 36 razy 34

  Lumpen-suweren i tak tego nie rozumie, a jeżeli coś tam kapuje, to uważa, że tak ma być. Najważniejsze, że teraz płacą po pińcet. Po nich choćby potop.

 • sverir

  Oceniono 31 razy 31

  Korupcja? Jaka korupcja. To nadużycie semantyczne. To zwykłe rozmowy koalicyjne. Sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa w Warszawie specjalizujaca się w umarzaniu takich spraw.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 31 razy 29

  PiS to zorganizowana grupa przestępcza z kierownictwem na Kremlu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX