Kukiz'15 nie wystartuje w eurowyborach? Partii brakuje podpisów pod listami

Partia Kukiz'15 może nie wystartować w eurowyborach. Problemem jest brak odpowiedniej liczby podpisów pod listami do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

Partia Kukiz'15 jako pierwsza złożyła zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego na eurowybory, a politycy tej formacji zapowiadali, że przedstawią listy szybciej niż Koalicja Europejska. Szeroka koalicja opozycji listy pokazała, a na oficjalną informację o tym, kto będzie starał się o mandat do Parlamentu Europejskiego z list ugrupowania Pawła Kukiza wciąż musimy czekać. Co się stało? Jak informuje Wirtualna Polska, Kukiz'15 może w eurowyborach w ogóle nie wystartować, bo ma problem z zebraniem odpowiedniej liczby podpisów.

Kukiz'15 nie wystartuje w eurowyborach? Na listach brakuje podpisów

– Możemy nie zebrać wymaganej liczby podpisów pod listami do PE. Dlatego nie przedstawiliśmy jeszcze list wyborczych. Nie ma dziś w naszej formacji przekonania, że podpisy uda się zebrać w wymaganym terminie - Wirtualna Polska cytuje słowa jednego z posłów partii Kukiz'15, którego nazwiska nie podaje. Polityk przyznał, że problemem jest to, że Kukiz'15 nie współpracuje już z narodowcami.

– Odeszli od nas narodowcy i nie ma komu tych podpisów zbierać - mówi cytowany polityk.

Inna osoba związana z ugrupowaniem Pawła Kukiza powiedziała dziennikarzom, że brak odpowiedniej liczby podpisów może być końcem partii Kukiz'15.

– Kpiono z Marka Jurka, że został "wydyndany" przez Kukiza. Paweł był pewny siebie, ostatecznie uznał, że Jurek jest mu do niczego nie potrzebny. Dziś nie ma pewności, że Kukiz'15 w ogóle wystartuje w wyborach do PE. Jeśli tak się stanie, bo nie uda nam się zebrać podpisów, to będziemy gasić światło. Bo to będzie nasz koniec w polityce – cytuje polityka wp.pl

Przypomnijmy, że partia Kukiz'15 może zbierać podpisy do połowy kwietnia. Potrzebuje ich w sumie co najmniej 10 tys., w co najmniej siedmiu spośród trzynastu okręgów wyborczych

Więcej o: