Mówiła, że homoseksualizm to szerzenie pedofilii. Radnym nie udało się odwołać Barbary Nowak

Krakowskim radnym Koalicji Obywatelskiej nie udało się odwołać Barbary Nowak ze stanowiska małopolskiej kurator oświaty. Podczas burzliwych obrad wskazywali, że Nowak swoimi wypowiedziami szerzy rasizm, homofobię i nienawiść. Doszło do awantury, a jedną z osób musiała wyprowadzić straż miejska.
Zobacz wideo

W środę krakowscy radni Koalicji Obywatelskiej próbowali odwołać ze stanowiska Barbarę Nowak, małopolską kurator oświaty. W złożonej rezolucji ws. zaprzestania mowy nienawiści w systemie oświaty wskazywali, że Nowak nie powinna pełnić swojej funkcji, bo wielokrotnie posługiwała się mową nienawiści - m.in. wtedy, gdy nazwała podpisanie przez Rafała Trzaskowskiego karty LGBT+ "szerzeniem pedofilii".

Barbara Nowak nie została odwołana. Oskarżenia o homofobię i rasizm

Jak opisuje "Gazeta Krakowska", podczas burzliwych obrad radny Artur Buszek z Koalicji Obywatelskiej wskazywał, że Barbara Nowak swoimi wypowiedziami uczyniła z urzędu kuratora oświaty "miejsce światopoglądowej wojny przeciwko osobom innej narodowości, religii i orientacji seksualnej".

- Ten potok słów jest stekiem pomówień, podanych w interpretacji własnej - odpierał zarzuty wobec Nowak szef małopolskiego klubu Prawa i Sprawiedliwości, Włodzimierz Pietrus. Jak dodał, jego zdaniem projekt odwołania małopolskiej kurator jest "bezzasadny", a rada miasta nie powinna rozstrzygać sporów ideologicznych. 

Przedstawiciele stowarzyszenia My Rodzice wnosili o poparcie rezolucji i przekonywali, że wskazywali, że "słowa małopolskiej kurator "odbijają się na żywych ludiach".

W pewnym momencie na sali doszło do awantury ws. odwołania Barbary Nowak. Jedna z kobiet (przedstawicielka stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci) została wyproszona z sali obrad przez straż miejską, bo nie chciała zejść z mównicy.

Po przerwie radni zagłosowali w sprawie rezolucji. Za jej odrzuceniem było 24 radnych PiS i partii przyjazny Kraków, a za przyjęciem 19 radych KO - podaje "Gazeta Krakowska".

Krytyka deklaracji LGBT+ i słowa o "promowaniu pedofilii"

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach Barbara Nowak "zasłynęła" kontrowersyjną wypowiedzią na temat deklaracji LGBT+ podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego.W zamieszczonym na Twitterze wpisie stwierdziła, że podpisana przez prezydenta Warszawy karta to "promowanie pedofilii" i "krzywdzenie dzieci". Z kolei w marcu zeszłego roku odwołania małopolskiej kurator chcieli posłowie Nowoczesnej. Chodziło o ksenofobiczne wpisy, które również zamieściła na Twitterze, twierdząc, że po muzeum w Auschwitz powinni oprowadzać "tylko polscy przewodnicy". Krótko potem doszło do rasistowskiego ataku na Włocha, który oprowadza wycieczki po obozie.

Zobacz wideo
Więcej o: