Kornel Morawiecki zapowiada start w wyborach do Europarlamentu. Ale nie z list partii syna

Lider partii Wolność i Solidarność Kornel Morawiecki przyznał w środę, że ma zamiar wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zapowiedział, że stworzy wspólną listę z Komitetem Wyborczym "Jedność Narodu" Romualda Starosielca.
Zobacz wideo

Marszałek senior Kornel Morawiecki zapowiedział podczas środowej konferencji prasowej, że chce wystartować w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Chcemy Europy pierwszej w świecie, wielkiej Europy od Atlantyku do Pacyfiku ze Wschodem, z Rosją, wielkiej Europy demokratycznej, duchowej - powiedział lider Wolności i Solidarności. 

Lista wyborcza jest nadal niepełna

Kornel Morawiecki zamierza wystartować ze wspólnej listy z Komitetem Wyborczym "Jedność Narodu" Romualda Starosielca. Aktualnie trwa zbieranie podpisów, które umożliwią jego utworzenie. Na liście nadal są wolne miejsca. - Proszę o poparcie, zachęcam też, by zgłaszać się na nasze listy, bo nie mamy jeszcze wszystkich kandydatów - powiedział ojciec premiera Mateusza Morawieckiego.

Jeśli komitet faktycznie wystawi kandydatów, Kornel Morawiecki wystartuje z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Będzie rywalizował z Anną Zalewską (PiS), Janiną Ochojską (Koalicja Europejska) i Krzysztofem Śmiszkiem (Wiosna).

Więcej o: