Janusz P. oskarżony o przestępstwo skarbowe. Miał nie zapłacić milionowego podatku

Janusz P. został oskarżony o przestępstwo skarbowe - informuje RMF FM. Prokuratura skierowała właśnie akt oskarżenie przeciwko politykowi. P. miał uchylić się od zapłacenia wysokiego podatku.
Zobacz wideo

Do jednego z warszawskich sądów trafił akt oskarżenia dotyczący Janusza P., byłego lidera partii Twój Ruch. Prokuratorzy twierdzą, że polityk dopuścił się przestępstwa skarbowego, które kosztowało państwo około milion złotych. 

Janusz P. oskarżony o przestępstwo skarbowe

Jak donosi rmf24.pl, Janusz P. jest oskarżony o to, że nie zapłacił podatku od transakcji, która przyniosła mu dochód ponad 5,5 miliona złotych. Od tej kwoty powinien był zapłacić podatek w wysokości około 1 miliona złotych. Polityk nie przyznaje się do winy, złożył wyjaśnienie, którego prokuratura nie przyjęła. Do sądu w Warszawie skierowano już akt oskarżenia.  

Janusz P. na początku kariery politycznej był związany z Platformą Obywatelską. W 2010 roku założył partię sygnowaną swoim nazwiskiem, której nazwa została później przekształcona na Twój Ruch. W 2019 roku ogłosił zakończenie kariery politycznej. 

Więcej o: