Gowin o Tusku: Postawiłbym pieniądze na to, że wystartuje w wyborach prezydenckich

- Gdybym miał postawić pieniądze, to postawiłbym na to, że wystartuje - mówił o Donaldzie Tusku wicepremier Jarosław Gowin, który gościem Radia ZET.
Zobacz wideo

Jarosław Gowin w "Gościu Radia ZET" chwalił umiejętności i doświadczenie polityczne obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Odniósł się także do sondażów przed wyborami do Europarlamentu.

Jarosław Gowin o Donaldzie Tusku - Postawiłbym pieniądze na to, że wystartuje w wyborach prezydenckich

Minister nauki i szkolnictwa wyższego przyznał, że uznaje za wysokie szanse na start Donalda Tuska w wyborach prezydenckich, które odbędą się w Polsce w 2020 roku. - Gdybym miał postawić pieniądze, to postawiłbym na to, że wystartuje - stwierdził. Jarosław Gowin docenia także umiejętności i doświadczenie polityczne byłego premiera, uważa jednak, że Donald Tusk wykorzystuje je tylko we własnym interesie. - Jest człowiekiem, który nie powiedział ostatniego słowa. Będzie chciał tutaj wrócić - dodał.

W podobnym tonie Jarosław Gowin wypowiadał się pod koniec 2018 roku. Wtedy też uznał, że Donald Tusk jest ostatnią szansą na korzystny wynik w wyborach dla koalicji Platforma-Nowoczesna i dla całego obozu lewicowo-liberalnego. Minister określił przewodniczącego Rady Europejskiej jako zwierzę polityczne i fightera. Wicepremier wspominał wtedy, że od paru lat ostrzega, że Donald Tusk będzie chciał wrócić do polskiej polityki - albo podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku, albo wcześniej patronując liście zjednoczonej opozycji w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zaznaczył wtedy, że jako polityk zrobi wszystko, by Donald Tusk nie wrócił do władzy. - Dlatego, że ponowny rząd, recydywa rządów Donalda Tuska, to będzie czas dla Polski kompletnie zmarnowany- stwierdził.

Więcej o: