Grupiński w Gazeta.pl o braku wysokiego miejsca na liście dla Huebner: Musieliśmy się posunąć

- PiS rozmawia z populistami, próbuje budować międzynarodówkę antyeuropejską - przekonuje w rozmowie Gazeta.pl Rafał Grupiński. Zdradził też, dlaczego w wyborach do PE dobrego miejsca na liście nie dostała Danuta Huebner.
Zobacz wideo

Mówiąc o celach Koalicji Europejskiej, Rafał Grupiński stwierdził, że zadaniem Koalicji Europejskiej jest "pokonanie populistów w Europie". - PiS rozmawia z populistami, próbuje budować międzynarodówkę antyeuropejską - stwierdził polityk.

Grupiński w porannej rozmowie z Gazeta.pl został zapytany także, dlaczego w wyborach do Parlamentu Europejskiego dobrego miejsca na liście nie dostała Danuta Huebner, która w poprzednich uzyskała bardzo dobry wynik.

Grupiński: Politycy wszędzie musieli się posunąć

 - Trzeba wspomnieć, że jeśli otworzyliśmy się na inne podmioty polityczne, jeśli zbudowaliśmy Koalicję Europejską, jeśli obok nas jest i SLD, i PSL, i Partia Zieloni, i Nowoczesna, są osoby aktywne społecznie, jak Janina Ochojska, to nasi politycy musieli się posunąć - powiedział Rafał Grupiński. Jak powiedział poseł, Huebner była od początku na liście, ale "nie była zadowolona z miejsca" i przyznał, że politycy PO "wszędzie musieli się posunąć". 

Więcej o: