Scheuring-Wielgus o Grzegorzu Schetynie: Złapał innych za mordę w imię własnego interesu

- Widzę, w jaki sposób Schetyna złapał za mordę resztę osób i po prostu zrobił to w imię własnego interesu - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus, krytykując sposób, w jaki powstaje Koalicja Europejska.
Zobacz wideo

Rozmowy ugrupowania Teraz! z Koalicją Europejską nie przyniosły oczekiwanego rezultatu - partia Ryszarda Petru pozostaje poza szeroką koalicją opozycji. Posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus zdecydowała się na start w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Wiosny Roberta Biedronia. Dlaczego? 

Joanna Scheuring-Wielgus krytykuje Koalicję Europejską

Na początku marca, kiedy poinformowała o tym, że będzie współpracować z Wiosną, usłyszała, że jest "obciążeniem" dla polityków Koalicji Europejskiej. Na to, dlaczego akcesja Teraz! do KE się nie udała, rzuca nowe światło ostatnia wypowiedź Scheuring-Wielgus. 

- Ja widzę katastrofę, na dzień dzisiejszy. Nie zgadzam się z Pawłem Kasprzakiem (liderem Obywateli RP - red.), że Koalicja Europejska pokazuje nam jakąś siłę, w którą możemy uwierzyć. Ja tej siły nie widzę - krytykowała posłanka Teraz! na konwencji "Polacy dla Europy" .

Joanna Scheuring-Wielgus zaznaczyła także, że rozmowy z politykami Koalicji Obywatelskiej pokazały jej, że polityka wcale się nie zmienia. - Jak słyszę po czterech latach, (...) że nieważne są problemy światopoglądowe, że to jest w ogóle jakaś efemeryda, to szlag mnie trafia. Nie ma czegoś takiego, jak sprawy światopoglądowe. Jeżeli się mówi o gejach, lesbijkach, o kobietach, to my mówimy o prawach człowieka i o tym, co jest przestrzegane w Unii Europejskiej - mówiła na spotkaniu. 

Kandydatka Wiosny o Grzegorzu Schetynie: "Złapał resztę osób za mordę"

Posłanka Teraz! powiedziała, że stworzenie Koalicji Europejskiej było dobrym pomysłem, jednak sposób, w jaki to się dzieje, pozostawia jej zdaniem wiele do życzenia. Krytycznie oceniła także rolę Grzegorza Schetyny.

- Byłam w środku, widziałam jak to jest tworzone. Widzę, w jaki sposób Schetyna złapał po prostu, kolokwialnie mówiąc, za mordę resztę osób i po prostu zrobił to w imię własnego interesu. Nie w imię tego, co robią obywatele na ulicach, bo on tego nie rozumie. Grzegorz Schetyna nadal tego nie rozumie - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus.

Więcej o:
Komentarze (196)
Scheuring-Wielgus o Grzegorzu Schetynie: Złapał innych za mordę w imię własnego interesu
Zaloguj się
 • stary71

  Oceniono 21 razy 19

  Pani Scheuring-Wielgus być może ma rację. Ale z jej wypowiedzi najbardziej cieszy się pan Kaczyński.

 • rts44

  Oceniono 35 razy 13

  kobieto co ty wygadujesz?Wystąpiłaś z Nowoczesnej,potem z Teraz i przytuliłaś się do Wiosny i teraz oprzytomniałaś?Kim ty jesteś i o co ci chodzi?Od rozbijania opozycji lepsi od ciebie są pisowcy!!!

 • znow_ja

  Oceniono 29 razy 11

  Kobieto, bardzo Panią cenię.
  Ale na litość boską niech Pani zamilczy.
  Każdy kopniak w Schetynę to 10 głosów dla PIS więcej. Tak samo każdy kopniak Schetyny w Panią.
  Schetyna milczy. Pani kłapie dziobem.
  Zrozumcie w końcu, że priorytetem jest ratowanie Polski i wydostanie jej z łap PISu. Potem będziemy robić resztę.

 • stfur0000

  Oceniono 39 razy 11

  Walczcie między sobą dalej tępaki - prezes zaciera łapki, a w Moskwie szampany strzelają co chwila. Co za pop... kraj chorych politycznych bałwanów.

 • elenem

  Oceniono 26 razy 10

  Coś się drogiej posłance pomieszało. I to mocno.
  Owszem ma prawo do własnego postrzegania spraw, ale to tylko jej zdanie.
  Proszę nie mieszać w to Schetyny ani Koalicji.

 • bamshe

  Oceniono 18 razy 10

  Joaska od koryta oderwac sie widac nie da. Z Petru nie chciala, Schetyna jej nie chcial to do Biedronia sie przykleila

 • antypiss

  Oceniono 26 razy 10

  Kaczynski "złapał za mordę" całą prawicę i wygrał wybory. Taki tu mamy klimat niestety.

 • cd1010

  Oceniono 19 razy 9

  Pani łapie się brzytwy aby tylko pozostać przy korycie. Biedroń to plant i Pani dobrze o tym wie.

 • malarysa

  Oceniono 33 razy 9

  Wielki podziw dla Pani za to co Pani robi w sprawie pedofilii w kościele. PiS nie jest takim przeciwnikiem przeciwko któremu ma iść rozdrobniona szlachta. Proszę to zrozumieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX