Joachim Brudziński o poszukiwaniu Falenty: Nie takich kozaków nasi funkcjonariusze namierzali

Szef MSWiA Joachim Brudziński w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 przekonywał, że poszukiwany przez policję Marek Falenta będzie złapany i doprowadzony do zakładu karnego. List gończy za biznesmenem został wystawiony 1 marca.
Zobacz wideo

Joachim Brudziński w rozmowie w TVN24 zapewniał, że policja prowadzi działania operacyjne w sprawie zatrzymania poszukiwanego Marka Falenty. Mężczyzna zniknął po tym, jak jego prawnicy wyczerpali możliwość odroczenia wyroku 2,5 roku więzienia.

Policja poszukuje skazanego w aferze podsłuchowej Marka Falentę

Falenta skazany został w tak zwanej aferze podsłuchowej - mężczyzna zlecał kelnerom nagrywanie w latach 2013-2014 polskich polityków podczas ich prywatnych spotkań. Oskarżony przez wiele miesięcy unikał aresztu powołując się na zły stan zdrowia. Od 1 lutego mężczyzna miał odbywać karę w zakładzie karnym, jednak nie stawił się na miejscu. 

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński jest jednak pewny, że poszukiwanego uda się znaleźć. - Wiem jedno i proszę być o to spokojnym (...) nie takich kozaków nasi funkcjonariusze namierzali. Falenta będzie złapany - mówił. Dziennikarz Konrad Piasecki przy okazji zapytał, czy policja nie powinna publikować bardziej aktualnych zdjęć poszukiwanego, a nie "zrobione jakieś 5 lat i 30 kilo temu". Minister odpowiedział, że nie należy kwestionować działań funkcjonariuszy. 

Brudziński odniósł się także do polityków, którzy zostali nagrani podczas "afery taśmowej" przez kelnerów. - A moim poprzednikom, również tym politykom, którzy jak ostatnie melepety dali się nagrać w knajpie "Sowa i Przyjaciele", być może ciśnienie zejdzie, a nawet na pewno to ciśnienie zejdzie. Falenta będzie doprowadzony do aresztu i do więzienia. Policjanci dadzą radę - zapewniał.

Więcej o:
Komentarze (150)
Joachim Brudziński o poszukiwaniu Falenty: Nie takich kozaków nasi funkcjonariusze namierzali
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 50 razy 42

  I nie takich kozaków jak ty suweren na kopach wyniesie z sejmu.
  Szkoda, że nie daliście do listu gończego zdjęcia już nie z pierwszej komunii nawet, ale od chrztu!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 35 razy 33

  Przypominam ze Mariusz Kamiński też mimo wyroku pozostaje na wolności :-)

 • glencok

  Oceniono 27 razy 23

  A szef KNFu którego jakieś partyjne szychy wysłały po 40 milionów do Czarneckeigo, już zapłacił kaucję? Bo wyszedł dziwnie bez jej wpłacenia. Czy tez już się wygrzewa na nieznanej plaży? Czy już Brudziński służby namierzyły który polityk go wysłał po łapówkę?
  Układ którego szukał Kaczyński

 • Oceniono 22 razy 20

  Brudziński to jednak kozak. Nazwać swoje obecnego szefa melepetą to jednak trzeba mieć.... hart ducha.

 • bkgazeta

  Oceniono 18 razy 16

  no, jak do sprawy bierze się Brudziński to Falenta może spać spokojnie. Kruk krukowi oka nie wykole!

 • januszgrazyna

  Oceniono 14 razy 14

  A w Brukseli w nowym PE po wyborach mają się pojawić zamykane szafki na buty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX