Adam Szłapka w Gazeta.pl: TVP materiały o nauczycielach robi "metodą gomułkowską"

- Napuszczają innych na tą grupę społeczną, mówiąc, że to są nieroby - tak polityk Nowoczesnej ocenił materiał "Wiadomości" o zbliżającym się strajku nauczycieli. W rozmowie z Gazeta.pl pojawiło się również wiele innych wątków.
Zobacz wideo

Katastrofa smoleńska, potencjalne powiązania Antoniego Macierewicza z Rosją, strajk nauczycieli, upartyjnienie telewizji publicznej, wyborcze obietnice i sytuacja budżetowa - m.in. o tych kwestiach Piotr Maślak rozmawiał z Adamem Szłapką podczas porannej rozmowy Gazeta.pl.

Szłapka: TVP posługuję się "metodą Gomułkowską"

- Zupełnym przypadkiem dwa dni temu obejrzałem sobie kawałek "Wiadomości" - wyznał w trakcie rozmowy Szłapka.

- Czego tam się dowiedziałem? Że nauczyciele protestują, że to jest strajk wykorzystywany politycznie, że nie chodzi o ich podwyżki, że Sławomir Broniarz ich terroryzuje i że jest bardzo dobry Piotr Duda, który próbuje to rozładować - relacjonował polityk.

Według Szłapki w stworzonej przez "Wiadomości" propagandowej narracji "większość ludzi uważa, że nauczyciele mają nie za dużo pracy, mają sześć tygodni wolnego w wakacje, dwa tygodnie w ferie, średnio przy tablicy pracują trzy godziny, a reszta to jest na przygotowanie zajęć".

- Szczerze mówiąc jeżeli ktokolwiek ma nauczyciele w rodzinie, jeżeli ktokolwiek ma dziecko w szkole, ktokolwiek pamięta, że się kiedyś uczył - nie wiem jak to wygląda z prezesem Kurskim - to jest to [dla niego] uderzające - stwierdził polityk, po czym dodał, że władze PiS "nie tyle nie chcą dać pieniędzy nauczycielom na podwyżki, bo zakładają, że nauczyciele na nich nie zagłosują, ale robią taką metodę, powiedziałbym, gomułkowską: napuszczają innych na tą grupę społeczną mówiąc, że to są nieroby".

Więcej o:
Komentarze (65)
Adam Szłapka w Gazeta.pl: TVP materiały o nauczycielach robi "metodą gomułkowską"
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 24 razy 20

  Telewizyjne Wiadomości i INFO to bagno do sześcianu , kłamliwe do szpiku kości , aż chce się krzyczeć " Urban wróć " .

 • remo29

  Oceniono 21 razy 17

  Wyjebałem tą szczujnię z listy kanałów, nie włączę nawet przez przypadek.

 • nalesniku

  Oceniono 11 razy 11

  no jezeli chodzi o propagande partyjna - to gomulka i inne komuchy to byly cieniasy w porownaniu do pis. to pzpr moze sie duuuuuuzo w tym temacie nauczyc od kur.wskiego, kurdupla i reszty pis.

 • niktwazny126

  Oceniono 19 razy 11

  PiS i TVPiS to nie moja bajka. Ale- od lat media wszystkie z uporem godnym lepszej sprawy lansują model nauczyciela- lenia, nieroba, co to ma tylko wolne, ale zarabia mnóstwo kasy. Wystarczy otworzyć dowolną stronę internetową, także archiwalną, gdzie artykuły podkreślające, że nauczyciele znowu mają wakacje, ferie czy wolne na święta (nie uczniowie, ale z podkreśleniem, że nauczyciele) są normą, a komentarze z pełną listą udowadniającą nicnierobienie, brak efektów nauczania, brak zaangażowania...
  Nikt w tym przedstrajkowym cyrku nie zauważa, że do szkół trafiają coraz trudniejsze dzieci. Mają problemy ze skupieniem uwagi, z koncentracją, z samodzielnością, z odpowiedzialnością. Każdy uczeń jest inny i nauczyciel musi sobie poradzić z mieszanką charakterów, oczekiwań, zainteresowań. Także z agresją, bezczelnością. Rodzice coraz więcej oczekujący od szkoły, coraz mniej od siebie. Ale tego media nie zauważają. Zauważają wakacje, ferie i 18 godz. pracy za 5000. No ale skoro tak mówią ministrowie, to czegóż oczekiwać?
  TVPiS dwoi się i troi, żeby autorytet nauczycieli był na minusie. Głąby pójdą głosować tak, jak prezes i prymas nakażą.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 12 razy 10

  PISs, czyli szczanie
  w banię

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 11 razy 9

  TVP Kurskiego, antysemitka Ogórek, antysemici Karnowscy, Żaryn, Zybertowicz oraz Melepeta Tysiąclecia Kaczyński potrafią jedynie robić nagonki jak Gomułka w 1968.

  Na dowolną grupę społeczną, etniczną, na dowolną mniejszość.

 • mer1lin

  Oceniono 9 razy 7

  Do wierze_w_ateizm
  Posłuchaj Gomułki i Kaczyńskiego.Zdziwisz się bardzo. Gadka ta sama.Ciekawe ,czy Gomułka tam nie maczał ... palców.

 • mer1lin

  Oceniono 7 razy 7

  Od dawna twierdzę ,że PiS to PZPR-Bis a Kaczyński to potomek Gomułki.Posłuchajcie gdziekolwiek ich wypowiedzi. Niczym się nie różnią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX