Zieliński zastąpi Brudzińskiego? Szef MSWiA nie zna decyzji, ale "jego kompetencje ocenia wysoko"

Joachim Brudziński został zapytany, kto zastąpi go na stanowisku szefa MSWiA. - Nie ma żadnej decyzji - powiedział, ale przyznał, że "kompetencje Jarosława Zielińskiego ocenia wysoko".
Zobacz wideo

Joachim Brudziński jest "jedynką" na zachodniopomorskiej liście PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jeśli zostanie wybrany, partyjne władze będą musiały wyznaczyć jego następcę na stanowisku szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji. O to, czy zostanie nim Jarosław Zieliński, dotychczasowy zastępca szefa MSWiA, Brudziński został zapytany przez Konrada Piaseckiego w TVN24. - Nie ma żadnej decyzji. O tym, kto będzie moim ewentualnym następcą, będzie decydował premier w porozumieniu z liderem naszej partii czyli Jarosławem Kaczyńskim - powiedział.

Brudziński o kompetencjach Zielińskiego

Dodał, że Zieliński jest najdłużej piastującym funkcję zastępcy. - Od oceny, który jest najlepszym, jest premier, a nie ja. Ja kompetencje Jarosława Zielińskiego, jeżeli chodzi o znajomość materii, którą się zajmuje oceniam wysoko chociażby z tego powodu, że w tym resorcie zasiada znacznie dłużej ode mnie - powiedział. - Ale w gronie moich współpracowników jest nie tylko Jarosław Zieliński, a w szeregach Prawa i Sprawiedliwości jest polityków wystarczająco wiele kompetentnych - dodał.

Więcej o: