Urszula Augustyn z PO: Powiążemy 500 plus z pracą. Tak będzie sprawiedliwiej

Urszula Augustyn z Platformy Obywatelskiej przyznała, że jej partia chce uzależnić przyznawanie świadczenia 500 plus od tego, czy jedno z rodziców pracuje. - Nikomu nie będziemy niczego zabierali, będziemy robili tak, żeby ten program był bardziej sprawiedliwy - zapewniła posłanka.
Zobacz wideo

Temat programu 500 plus pojawił się w programie "Polityka na ostro" w Polsat News. Na pytanie, czy Platforma Obywatelska "zabierze bogatym 500 plus", posłanka Urszula Augustyn powiedziała: - Nikomu nie będziemy niczego zabierali, będziemy robili tak, żeby ten program był bardziej sprawiedliwy, czyli np. będziemy go wiązali z pracą.

Według Augustyn "nie może być tak, że dwoje rodziców nie pracuje i dostają pieniądze". Ponadto, jak przekonywała posłanka, "dobrze byłoby, żeby chociaż jedno z rodziców pracowało". - Trzeba robić wszystko, żeby ludzie chcieli i mogli pracować - powiedziała.

Na pytanie, czy Platforma Obywatelska zmieni zasady przyznawania 500 plus i świadczenie otrzymają tylko te dzieci, których przynajmniej jeden rodzic pracuje, Augustyn stwierdziła: - Te prawa, które są nabyte, nie zostaną utracone.

500 plus na każde dziecko

W lutym Jarosław Kaczyński przedstawił pięć nowych propozycji programowych. W "piątce Kaczyńskiego" znalazły się: rozszerzenie programu Rodzina 500 Plus na pierwsze dziecko, jednorazowy dodatek dla emerytów w wysokości 1100 złotych, zerowy PIT dla osób do 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy i przywrócenie komunikacji autobusowej do najmniejszych miejscowości Polski. Według zapowiedzi rządu wnioski o 500 plus na pierwsze dziecko będzie można składać od lipca.

Więcej o:
Komentarze (390)
Urszula Augustyn z PO: Powiążemy 500 plus z pracą. Tak będzie sprawiedliwiej
Zaloguj się
 • lukasz2711

  Oceniono 73 razy 39

  500 + jako ulga podatkowa. Tak i tylko tak wtedy świadczenie będzie przysługiwać wyłącznie pracującym i nie będzie kombinowania.

 • trupiwosk

  Oceniono 46 razy 18

  Rozsądna wypowiedź. MOPSiarzy nie ma co kokietować, bo i tak zagłosują na PiS.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 44 razy 14

  A co tak: 500+ na każde dziecko, pod warunkiem, że pracuje każdy rodzic. Nie może być tak, że ludzie będą się produkować dla pieniędzy z socjału. Jeżeli oboje będą pracować dochowają się potomków na ilu będą mogli sobie pozwolić nie tylko finansowo, ale również czasowo. Nie może być tak, że ktoś pracuje na czyjeś dzieci, na które w przyszłości będzie pracował inny człowiek, bo "wartości" wyniesie z domu i nie będzie mu się chciało pracować.

 • radon13

  Oceniono 28 razy 12

  500+ powinno być w postaci ulgi podatkowej , konkretnie zwiększenia kwoty wolnej ! Ci którzy nie płaca podatków powinni dostawać zapomogi z OPS na standardowych zasadach.

 • juliannacz

  Oceniono 24 razy 10

  Będę za każdym, który to dziadostwo całkowicie zlikwiduje. Nie kupicie mnie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX