Urszula Augustyn z PO: Powiążemy 500 plus z pracą. Tak będzie sprawiedliwiej

Urszula Augustyn z Platformy Obywatelskiej przyznała, że jej partia chce uzależnić przyznawanie świadczenia 500 plus od tego, czy jedno z rodziców pracuje. - Nikomu nie będziemy niczego zabierali, będziemy robili tak, żeby ten program był bardziej sprawiedliwy - zapewniła posłanka.
Zobacz wideo

Temat programu 500 plus pojawił się w programie "Polityka na ostro" w Polsat News. Na pytanie, czy Platforma Obywatelska "zabierze bogatym 500 plus", posłanka Urszula Augustyn powiedziała: - Nikomu nie będziemy niczego zabierali, będziemy robili tak, żeby ten program był bardziej sprawiedliwy, czyli np. będziemy go wiązali z pracą.

Według Augustyn "nie może być tak, że dwoje rodziców nie pracuje i dostają pieniądze". Ponadto, jak przekonywała posłanka, "dobrze byłoby, żeby chociaż jedno z rodziców pracowało". - Trzeba robić wszystko, żeby ludzie chcieli i mogli pracować - powiedziała.

Na pytanie, czy Platforma Obywatelska zmieni zasady przyznawania 500 plus i świadczenie otrzymają tylko te dzieci, których przynajmniej jeden rodzic pracuje, Augustyn stwierdziła: - Te prawa, które są nabyte, nie zostaną utracone.

500 plus na każde dziecko

W lutym Jarosław Kaczyński przedstawił pięć nowych propozycji programowych. W "piątce Kaczyńskiego" znalazły się: rozszerzenie programu Rodzina 500 Plus na pierwsze dziecko, jednorazowy dodatek dla emerytów w wysokości 1100 złotych, zerowy PIT dla osób do 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy i przywrócenie komunikacji autobusowej do najmniejszych miejscowości Polski. Według zapowiedzi rządu wnioski o 500 plus na pierwsze dziecko będzie można składać od lipca.

Więcej o: