Płażyński wytacza pozew Biedronce w imieniu pracownicy. Powodem film z Dulkiewicz kupującą wódkę

Gdański radny PiS Kacper Płażyński złożył pozew przeciwko właścicielowi Biedronki w imieniu byłej pracownicy sklepu. Kobieta twierdzi, że została zwolniona w związku z wyciekiem nagrania, na którym widać było prezydent miasta Aleksandrę Dulkiewicz kupującą alkohol. Spółka Jeronimo Martins Polska w odpowiedzi na nasze pytania odmówiła komentarza.
Zobacz wideo

Nagranie z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz kupującą alkohol w gdańskiej Biedronce obiegło na początku marca media społecznościowe. Prezydent miasta towarzyszyło trzech ochroniarzy. Film pochodził z kamery sklepowego monitoringu.

Sprawa oburzyła m.in. posłankę PO Agnieszkę Pomaskę, która napisała pismo do prezesa spółki Jeronimo Martins Polska, będącej właścicielem sieci Biedronka. "Tego typu proceder narusza prawo do prywatności klientów" - stwierdziła parlamentarzystka.

W przesłanym do redakcji Gazeta.pl oświadczeniu władze spółki poinformowały, że według wstępnych ustaleń za wyciek nagrania był odpowiedzialny "pracownik ochrony, zatrudniony przez zewnętrzną wyspecjalizowaną agencję".

Nie ma zgody na takie zachowania osób wykonujących pracę na rzecz naszej sieci, a komfort i bezpieczeństwo naszych klientów – w tym bezpieczeństwo ich danych i wizerunków – jest dla nas nadrzędnym priorytetem. Podjęliśmy stosowne działania w celu zminimalizowania ryzyka zaistnienia tego typu zdarzeń w przyszłości, a wspomniany pracownik został odsunięty od świadczenia usług na rzecz naszej firmy w trybie natychmiastowym

- podkreślała w oświadczeniu Katarzyna Scheer, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Jeronimo Martins Polska.

Spółka przeprosiła prezydent Aleksandrę Dulkiewicz za "niefortunną sytuację". Sama zainteresowana z humorem skomentowała zdarzenie we wpisie na Facebooku. Prezydent napisała, że wiele osób pytało ją, "czy to prawda, że kupiła 0,5 litra i aż 2 cole".

Panowie "redaktorzy" autorzy "hit newsa" postawili mnie w trudnej sytuacji, bo faktycznie źle to wygląda... Dlatego wyjaśniam: kupiłam krówkę [0,7 litra - red.], a cole były małe...

- dodała Dulkiewicz.

Biedronka. Nagranie z Aleksandrą Dulkiewicz

Wygląda jednak na to, że sprawa wycieku nagrania z Biedronki nie została do końca zamknięta. Gdański radny PiS i były kandydat na prezydenta miasta Kacper Płażyński, z zawodu prawnik, złożył w sądzie pozew przeciwko spółce Jeronimo Martins Polska.

Zrobił to w imieniu kobiety, która, według Płażyńskiego, miała zostać dyscyplinarnie zwolniona z pracy w Biedronce w związku ze sprawą publikacji nagrania.

Sprzyjający Pani Prezydent politycy Platformy Obywatelskiej, z poseł Agnieszką Pomaską na czele, rozpętali wokół tego filmu polityczną awanturę. Domagali się natychmiastowego „ukarania winnych”, żądano głów. W naszym przekonaniu to właśnie te naciski sprawiły, że moją klientkę zwolniono dyscyplinarnie z pracy, naprędce szukając kozła ofiarnego. Tymczasem moja klientka tego nie zrobiła. Nie udostępniała nagrania, nie opublikowała go w żadnym serwisie, nie uczyniła niczego, co uzasadniałoby pozbawienie jej pracy - pracy, dzięki której utrzymywała swoją rodzinę.

- napisał Płażyński na Facebooku.

"Moja klientka chce tylko normalnie żyć i pracować, bez napiętnowania za coś, czego nie zrobiła. Sądzę, że ten spór można załatwić polubownie, dlatego zaprosiłem pracodawcę mojej klientki do kontaktu" - dodał.

"W żaden sposób nie komentujemy tej sprawy" - napisało w odpowiedzi na nasze pytania biuro prasowe Jeronimo Martins Polska.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (225)
Płażyński wytacza pozew Biedronce w imieniu pracownicy. Powodem film z Dulkiewicz kupującą wódkę
Zaloguj się
 • maciek76

  Oceniono 132 razy 116

  Biedak co najpierw zarobił w spółkach skarbu państwa, następnie wziął pieniądze dla bezrobotnych żeby założyć kancelarię wkracza do akcji jako trybun ludowy.

 • krzsys

  Oceniono 98 razy 92

  Jeśli zgrała sobie nagranko i udostępniła komukolwiek słusznie wyleciała na zbity pysk. Jeśli tego nie zrobiła, niesłusznie ją zwolniono. Tyle, że nagranie samo nie wyszło, jeśli nie ona to kto inny.

 • diver77

  Oceniono 87 razy 83

  To ten bezrobotny co wziął zasiłek w celu założenia swojej kancelarii??

  Teraz się lansuje w mediach i szuka nowych klientów dzięki wpisowi na Facebooku?

  Który znany i wzięty prawnik wytacza komuś proces i opowiada o tym w szczegółach na Facebooku???

 • kuba.pl

  Oceniono 57 razy 53

  Płażyńskiemu, od kiedy przegrał wybory bo ludzie mu nie zaufali (i słusznie), coś się odkleiło i próbuje zaistnieć w prawdziwie podły sposób - a to czepił się pani prezydent (za co przepraszał więc chyba sam rozumiał, że nie ma racji), a to teraz broni pani która w oczywisty sposób przekroczyła swoje uprawnienia. Panie Płażyński tak po chłopsku - chciałby pan żeby np. obsługa miejskiego klozetu upubliczniła pana defekację ?

 • entymolog

  Oceniono 50 razy 46

  Sierota smolenska ciężko pracuje na swą opinie wśród gdańszczan.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 50 razy 40

  Pan Kacper będzie mógł wykazać,że przyznana mu dotacja z urzędu dla bezrobotnych została należycie wykorzystana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX