Katarzyna Lubnauer o "jedynkach" Koalicji Europejskiej: Nie jesteśmy zachwyceni

- Nie jesteśmy tym zachwyceni - powiedziała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, komentując brak członków jej partii wśród "jedynek" Koalicji Europejskiej. Pierwsze miejsca na listach KE zajęli politycy PO, PSL i SLD.
Zobacz wideo

W ostatnią sobotę uchwałą Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej zatwierdzono okręgowe listy kandydatów PO na posłów do Parlamentu Europejskiego. Kandydaci Platformy Obywatelskiej otrzymają siedem "jedynek" na listach Koalicji Obywatelskiej, trzy otrzymają kandydaci PSL, a trzy kolejne - politycy SLD. Członkowie partii Nowoczesna oraz Zieloni nie otrzymali żadnego z pierwszych miejsc na listach Koalicji Europejskiej.

Katarzyna Lubnauer o jedynkach na listach KE: "Nie jesteśmy zachwyceni"

W programie "Graffiti" emitowanym na antenie Polsat News decyzję tę skomentowała Katarzyna Lubnauer. - Oczywiście nie jesteśmy tym zachwyceni. Myślę, że niezachwyconych będzie zdecydowanie więcej, nie tylko w Nowoczesnej, ale również w innych partiach - powiedziała liderka partii Nowoczesna, zaznaczając, że o tym, że członkowie jej ugrupowania nie dostaną "jedynek", wiedziała już wcześniej. 

Lubnauer podkreśliła jednocześnie, że to, co dla niej istotne, to cel, dla którego została zawiązana Koalicja Europejska.  - Dla mnie jest jasne, jaki jest cel tej koalicji (...) z jednej strony pokonać PiS, z drugiej strony - przywrócić pozycję Polski w Unii Europejskiej, zawalczyć o następny budżet europejski - powiedziała szefowa Nowoczesnej.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. 26 maja wybierzemy 52 eurodeputowanych

Przypomnijmy, że Koalicję Europejską, do której przynależy Nowoczesna współtworzą także Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Zieloni. Pomimo wcześniejszych chęci, z akcesu do Koalicji Europejskiej zrezygnowała partia Teraz!, której liderem jest Ryszard Petru.

Eurowybory odbędą się w Polsce 26 maja tego roku. Ich rezultatem będzie wybór 52 polityków, którzy będą reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim.

Więcej o: