Sondaż: Duża przewaga Koalicji Europejskiej nad PiS w Warszawie. Tylko trzy partie powyżej progu

Sondaż IBRiS dla Radia Zet wskazuje na niemal 9 punktów procentowych różnicy na korzyść Koalicji Europejskiej. Takie rezultaty, według badania, partie mogą uzyskać w wyborach do Europarlamentu w okręgu warszawskim.
Zobacz wideo

W okręgu warszawskim Koalicja Europejska może liczyć na 41,2 proc., PiS (właściwie Zjednoczona Prawica) na 32,3 proc., a Wiosna na 6,4 proc. głosów - wynika z badania IBRiS dla Radia Zet. Pozostałe ugrupowania znalazły się poniżej progu.

Pod progiem znalazły się natomiast takie ugrupowania: Kukiz'15 (4,8 proc.), Konfederacja (3,9 proc.), Lewica Razem (3,3 proc.) i Polska Fair Play (2,4 proc.).

Jak oblicza szef IBRiS Marcin Duma, oznacza to dwa mandaty dla KE i PiS oraz jeden dla Wiosny Biedronia. "Jedynką" i "dwójką" na listach KE w Warszawie są Włodzimierz Cimoszewicz i Andrzej Halicki.

Te same pozycje na liście PiS zajmują Jacek Saryusz-Wolski i Ryszard Czarnecki. Z kolei liderem z listy Wiosny jest Robert Biedroń. On sam jednak już jakiś czas temu informował, że może oddać otrzymany mandat - wówczas jego miejsce zajmie druga na liście Joanna Scheuring-Wielgus. 

Czytaj też: Cimoszewicz vs Saryusz-Wolski, Szydło vs Thun, Kopacz vs Krasnodębski. Tak będą wyglądać starcia Koalicji Europejskiej z PiS-em

Więcej o: