Nowy sondaż dla "Wiadomości" TVP. Przepaść między PiS a PO. Sześć partii w Sejmie

Z sondażu dla "Wiadomości" TVP wynika, że w wyborach parlamentarnych zdecydowane zwycięstwo odniosłoby PiS, notując blisko 41 proc. poparcia. Druga jest PO z 25,7 proc. głosów. Według badania w Sejmie znalazłoby się sześć formacji.
Zobacz wideo

Pracownia Indicator w dniach 20-22 marca przeprowadziła sondaż dla "Wiadomości" TVP - przekazała telewizja TVP Info jeszcze przed niedzielnym wydaniem "Wiadomości". Badanie dotyczyło poparcia dla partii politycznych w wyborach parlamentarnych.

Sondaż dla "Wiadomości" TVP. 6 partii w Sejmie

Z sondażu wynika, że Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie zwycięża, notując 40,9 proc. poparcia. Druga na podium Platforma Obywatelska może liczyć na 25,7 proc. głosów.

Podium zamyka Wiosna Roberta Biedronia z poparciem na poziomie 8,6 proc. Na tym jednak nie kończy się lista ugrupowań, które przekroczyłyby 5 proc. próg wyborczy.

Udałoby się to jeszcze formacji Kukiz'15 - wskazało ją 6 proc. respondentów, a także Polskiemu Stronnictwu Ludowemu - 5,2 proc. Ostatnią partią, która weszłaby do Sejmu jest Sojusz Lewicy Demokratycznej z 5,1 poparcia.

Pod progiem znalazła się natomiast Nowoczesna (2,3 proc.), a także partia Wolność oraz Zieloni. Odpowiedzi "nie wiem" udzieliło z kolei 3,4 proc. ankietowanych.

Więcej o: