Najnowszy sondaż przed eurowyborami. PiS wygrywa, Koalicja Europejska mocniejsza kosztem Wiosny

42,2 procent wyborców zagłosowałoby w wyborach do parlamentu Europejskiego na Prawo i Sprawiedliwość, a 39,3 procent na Koalicję Europejską - wynika z najnowszego sondażu Estymatora dla tygodnika "Do Rzeczy". Na podium znalazła się również Wiosna Roberta Biedronia, która jako jedyna straciła spośród pierwszej trójki.
Zobacz wideo

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla "Do Rzeczy" wynika, że gdyby wybory do europarlamentu odbyły się dziś, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, którą poparłoby 42,2 procent wyborców. Koalicja Europejska zajęłaby natomiast drugie miejsce z wynikiem 39,3 procent.

PiS wygrywa z Koalicją Europejską. Wiosna Biedronia na podium

Z sondażu wynika, że w porównaniu z poprzednim badaniem Prawo i Sprawiedliwość poprawiło swój wynik o 3,7 punktów procentowych, a Koalicja Europejska - o 6 punktów procentowych.

Na trzecim miejscu sondażu znalazła się Wiosna Roberta Biedronia, dla której poparcie zadeklarowało 6,1 procent respondentów (spadek o 4,1 punktów procentowych). Próg wyborczy przekroczyłaby jeszcze partia Kukiz'15 z poparciem 5,2 procent (spadek o 1,8 pkt procentowych).

Jeśli wynik sondażu by się potwierdził, Prawo i Sprawiedliwość otrzymałoby 24 mandaty do europarlamentu, Koalicja Europejska - 22 mandaty, a Wiosna i Kukiz'15 - po 3 mandaty.

Przypomnijmy, że to już drugi sondaż wyborczy zrealizowany dla "Do Rzeczy" w ostatnim czasie. Poprzedni - opublikowany w sobotę 23 marca -  dotyczył preferencji wyborczych w jesiennych wyborach parlamentarnych i również wygrało w nim Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 42,6 procent poparcia.

Więcej o:
Komentarze (287)
Najnowszy sondaż przed eurowyborami. PiS pokonuje Koalicję Europejską
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 78 razy 60

  To nie czasem Ci Panowie przewidywali zwycięstwo Jakiego w Warszawie w pierwszej turze?

 • kingsizemax

  Oceniono 64 razy 46

  Od Rzeczy stoi dzielnie na pierwszej linii frontu pro pisowskiego. Lęk o kasę?

 • wat73

  Oceniono 43 razy 29

  niedorzeczna gazeta jak ifałszywy sondaż

 • uo.rety

  Oceniono 37 razy 27

  Jeśli to prawda, to cóż - widocznie ten kraj i ten naród nie zasługuje na lepszy los...

 • grassde

  Oceniono 37 razy 25

  Sondaż dla "Do Rzeczy"? Śmiechu warte.

 • dan_on

  Oceniono 40 razy 22

  a jakie mają być wyniki? zastanówcie się. nastały takie czasy, że gdyby ktoś obcy zadzwoniłby do mnie z pytaniem o preferencje wyborcze, to podziękowałbym za rozmowę i tylko pisowcy chętnie podzielą się swoją opinią. z kimkolwiek o tym rozmawiam ze znajomych, każdy twierdzi, że nie skorzystałby z okazji wypowiedzenia się.

 • yosemitesam

  Oceniono 22 razy 12

  - A dla kogo ten wywiad?
  - Dla widzów Dziennika telewizyjnego.
  - O, to bez Kozery powiem: pincet!

 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 23 razy 11

  za chwile pisowcy zaczną smarować się goownem bo uwierzą, że to perfumy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX