Najnowszy sondaż przed eurowyborami. PiS wygrywa, Koalicja Europejska mocniejsza kosztem Wiosny

42,2 procent wyborców zagłosowałoby w wyborach do parlamentu Europejskiego na Prawo i Sprawiedliwość, a 39,3 procent na Koalicję Europejską - wynika z najnowszego sondażu Estymatora dla tygodnika "Do Rzeczy". Na podium znalazła się również Wiosna Roberta Biedronia, która jako jedyna straciła spośród pierwszej trójki.
Zobacz wideo

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla "Do Rzeczy" wynika, że gdyby wybory do europarlamentu odbyły się dziś, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, którą poparłoby 42,2 procent wyborców. Koalicja Europejska zajęłaby natomiast drugie miejsce z wynikiem 39,3 procent.

PiS wygrywa z Koalicją Europejską. Wiosna Biedronia na podium

Z sondażu wynika, że w porównaniu z poprzednim badaniem Prawo i Sprawiedliwość poprawiło swój wynik o 3,7 punktów procentowych, a Koalicja Europejska - o 6 punktów procentowych.

Na trzecim miejscu sondażu znalazła się Wiosna Roberta Biedronia, dla której poparcie zadeklarowało 6,1 procent respondentów (spadek o 4,1 punktów procentowych). Próg wyborczy przekroczyłaby jeszcze partia Kukiz'15 z poparciem 5,2 procent (spadek o 1,8 pkt procentowych).

Jeśli wynik sondażu by się potwierdził, Prawo i Sprawiedliwość otrzymałoby 24 mandaty do europarlamentu, Koalicja Europejska - 22 mandaty, a Wiosna i Kukiz'15 - po 3 mandaty.

Przypomnijmy, że to już drugi sondaż wyborczy zrealizowany dla "Do Rzeczy" w ostatnim czasie. Poprzedni - opublikowany w sobotę 23 marca -  dotyczył preferencji wyborczych w jesiennych wyborach parlamentarnych i również wygrało w nim Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 42,6 procent poparcia.