Kłopot na Radzie Krajowej PO. Janina Ochojska: Trzeba mnie było wnieść na podium

- Trzeba było mnie wnieść - przyznała Janina Ochojska, która występowała na Radzie Krajowej PO przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Z jej słów wynika, że podium nie zostało przystosowane dla potrzeb osoby poruszającej się o kulach. PO tłumaczy, że był zapewniony podjazd.
Zobacz wideo

Janina Ochojska startuje do PE z listy Koalicji Europejskiej. Przed swoim pierwszym politycznym przemówieniem podczas Rady Krajowej PO w Warszawie szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej zwróciła uwagę, że nie musiała pokonać barierę. 

- Zanim powiem to, co zamierzałam powiedzieć, chcę zwrócić państwa uwagę na to, jak weszłam na to podium: trzeba mnie było wnieść - przyznała podczas wystąpienia Ochojska. - Mam nadzieję, że skoro zaproszono mnie do polityki europejskiej, takie podia będą dostępne również dla osób, które chodzą o kulach, w ogóle dla osób niepełnosprawnych - skwitowała ze sceny. 

Sytuację widać na poniższym nagraniu umieszczonym na Facebooku Platformy Obywatelskiej (około 48 minuty). Dwóch mężczyzn pomogło szefowej PAH dostać się na scenę. 

"Podjazd dla osób niepełnosprawnych był zapewniony. Pani Janina Ochojska poprosiła jednak o pomoc dwie osoby, pomimo wcześniejszej informacji o możliwości skorzystania z podjazdu" - poinformowało Gazeta.pl biuro prasowe PO.

Janina Ochojska kandydatką w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Ochojska w swoim przemówieniu zadeklarowała, że w PE wstawi się za najsłabszymi. - Idę tam [do Parlamentu Europejskiego - red.], by w imieniu Polek i Polaków upomnieć się o ludzi, którzy umierają z głodu, którzy nie mają dostępu do wody - mówiła Janina Ochojska, która jest jedynką Koalicji Europejskiej na Dolnym Śląsku. 

Więcej o: