Najnowszy sondaż parlamentarny. PiS z kilkunastoma punktami przewagi nad Platformą

Zdecydowana większość wyborców - 42,6 proc. - zagłosowałoby w wyborach na Prawo i Sprawiedliwość, wynika z najnowszego sondażu Estymatora dla tygodnika "Do Rzeczy". Wiosna Roberta Biedronia odnotowuje spadek i o włos utrzymuje trzecią pozycję.
Zobacz wideo

Według sondażu Estymatora dla "Do Rzeczy" 42,6 proc. wyborców zagłosowałoby na PiS w wyborach parlamentarnych. To wzrost o 1,5 punktu procentowego. Platforma Obywatelska zanotowała marginalny wzrost - na tę partię zagłosowałoby 26,7 proc. respondentów, o pół punktu więcej, niż przed miesiącem. 

Na trzecim miejscu jest Wiosna Roberta Biedronia. Po wysokich wynikach krótko po konwencji partii teraz odnotowuje ona spadki. Poparło ją 6,4 proc. respondentów, o prawie trzy punkty mniej niż przed miesiącem. 

Sondaż: PiS z większością w Sejmie

Ponad progiem wyborczym są jeszcze Kukiz'15 z wynikiem 6,3 proc i PSL, na które głosowałoby 5,3 proc. badanych. Poniżej progu: SLD (4,8 proc.), Nowoczesna (2,1 proc.), KORWIN (1,7 proc.), Razem (1,3 proc.), Ruch Narodowy (1,3 proc.), Teraz (0,4 proc.). 

Według szacunkowego rozkładu mandatów w takim układzie PiS miałoby stabilną większość w Sejmie z 253 mandatami.

Badanie przeprowadzano w dniach 20-21 marca 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1005 osób uprawnionych do głosowania metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Więcej o: