Kaczyński o osiągnięciach PiS: Rodacy nie muszą wybierać, czy kupić żywność, czy leki. Mają na bilet

Dzięki rządom PiS ludzie nie muszą wybierać między zakupem leków a żywności, a "niejedna rodzina pierwszy raz wyjechała na wakacje" - tak o osiągnięciach partii mówił prezes Jarosław Kaczyński. Otworzył konwencję PiS we Wrocławiu.
Zobacz wideo

We Wrocławiu trwa dziś trzecia regionalna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości przed majowymi wyborami do europarlamentu.

Z członkami PiS, a później z wyborcami na Dolnym Śląsku spotykają się między innymi premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Szefa partii witano okrzykami na konwencji "Jarosław! Jarosław!".

- Szanowni państwo, idziemy dobrą drogą - zaczął prezes PiS. - Idziemy drogą ku właściwemu celowi, jakim jest sprawiedliwa Polska. Ale kiedy mówimy o sprawiedliwiej Polsce, nie mówimy o liczbach, statystykach. Mówimy o faktach, które za nami i które przed nami - powiedział.

- Już niejeden raz w ciągu ostatnich trzech lat było tak, że jeden z naszych rodaków nie musiał się zastanawiać, czy kupić żywność, czy kupić leki. Niejedna rodzina pierwszy raz wyjechała na wakacje. Niejeden człowiek mógł zdecydować się na pracę w odległym miejscu, bo ma na bilet. Ludzie mogli podjąć różne decyzje, których nie mogli wcześniej podjąć, choćby o zakupie smartfonu dla dziecka - mówił Kaczyński. - Przed nami nowa Piątka Prawa i Sprawiedliwości. Ona bardzo rozszerzy to, co uczyniliśmy dotąd - dodał.

- Powtarzam, ta dobra droga dla sprawiedliwiej Polski to droga dla Polaków. To droga do poprawy ich losu, droga prawdziwiej, dobrze rozumianej europeizacji Polski. Przed nami bardzo ważne pytanie, które muszą stawiać Polacy. Czy ta droga ma być kontynuowana. Jeśli ma być, to musimy umieć zwyciężać w wyborach 

- powiedział. Po tym rozległy się okrzyki "zwyciężymy!". Kaczyński kolejny raz groził, że bez zwycięstwa PiS Polska "nie tylko stanie na tej drodze, ale zacznie się cofać".

Jarosław Kaczyński: Polacy mają zamieszany obraz tego, co się dzieje

Kaczyński apelował do zwolenników i działaczy PiS, by "nie dać się uśpić" i pracować na rzecz zwycięstwa. "Damy radę" - skandowali działacze. 

- Damy radę. Ale wtedy, jeśli będziemy w stanie, biorąc pod uwagę wielką przewagę medialną naszych przeciwników, dotrzeć do Polaków. Powiedzieć im o tym, co się w Polsce dzieje. Bo przecież wielu w gruncie rzeczy ma mocno zamieszany obraz, zamieszany przez media, które na białe mówią czarne, a na czarne mówią białe. Tych mediów jest niestety dziś w Polce sporo - powiedział.  

Tłumaczył, że w związku z tym najważniejszy jest bezpośredni kontakt z ludźmi, "przekonywanie swoich rodzin, przekonywanie swoich znajomych". - Najważniejsza jest ofensywna postawa. Podczas różnych spotkań na co dzień, prywatnie, musimy walczyć o przekonania, o przeświadczenia, jak o się często mówi: o duszę każdego Polaka. To jest jedyna droga do tych trzech zwycięstw, które są nam potrzebne, by Polka mogła się dalej zmieniać - mówi. - Teraz jest czas próby, czas determinacji, a zwycięstwo przyjdzie - zakończył.

Kandydaci i program PiS

Podczas konwencji we Wrocławiu prezentowani są kandydaci do Parlamentu Europejskiego i punkty zawarte Europejskiej Deklaracji Programowej. To 12-punktowy zbiór działań do których zobowiązuje się PiS w nadchodzącej kadencji europarlamentu. Wśród nich są walka z "podwójnymi standardami" oraz "obrona interesów polskich rolników". W Deklaracji Europejskiej znajdują się też punkty dotyczące "obrony tradycyjnych wartości" oraz rodziny.

Jak mówi poseł PiS Marcin Horała, celem konwencji jest prezentacja kandydatów, omówienie programu oraz mobilizacja wyborców w regionach. - Trzeba komunikować czego dokładnie dotyczą te wybory oraz jakie decyzje będziemy podejmować - zapowiada polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Konwencja PO w Warszawie

W tym samym czasie w Warszawie trwało spotkanie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Podczas posiedzenia głos zabrał między innymi przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna. Przewidziano również wystąpienie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który jest wiceszefem Europejskiej Partii Ludowej.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (325)
Kaczyński: Niejedna rodzina pierwszy raz wyjechała na wakacje
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 65 razy 55

  Dzięki ci zbawco żeś taki łaskawy , dzieci i wnuki będą płacić za twą rozrzutność

 • olokas

  Oceniono 50 razy 44

  o zbawicielu Polski!ciekawy jestem co po tym rozdawnictwie zostanie,rozdajesz ciężko zarobione pieniądze ludzi,którzy zarabiają na pasożytów w tym ciebie i twoją chorą z nienawiści świtę,kupujesz głosy w tonie świętego tomasza z akwinu,hipokryto jeden.Precz!!!!

 • kicunio1

  Oceniono 48 razy 42

  No nie wiem. Ja muszę wybierać czy kupić jedzenie czy zapłacić rachunki. Nawet nie marzę, żeby starczyło na leki.

 • leszekk73

  Oceniono 39 razy 35

  500 dla Kowalskiego, 50.000 dla PiS. 500 dla Iksińskiego, 50.000 dla PiS. 500 dla Nowackiego, 50.000 dla PiS.
  Szanowni państwo. Dobrą drogą idzie PiS. Dobrą szczególnie dla siebie...

 • miszogun

  Oceniono 35 razy 31

  "niejedna rodzina pierwszy raz wyjechała na wakacje" - tak, wyjechała. Wycieczka objazdowa "Szlakami polskich browarów". Tylko dlaczego qźwa ja jestem sponsorem tych wakacji?

 • plastikpiokio

  Oceniono 37 razy 31

  mała kaczucho my ten CYRK możemy oglądąć bez biletu i nie tylko my wręcz cała europa

 • plutoniczna

  Oceniono 31 razy 27

  Ludzie mogli podjąć różne decyzje, których nie mogli wcześniej podjąć, choćby o zakupie smartfonu dla dziecka - mówił Kaczyński.

  tłumaczę na Polski;):
  macie 500+ na smartfon?
  to po wuj wam dobra edukacja, dostępna służba zdrowia, czyste powietrze i inne dziwne fanaberie?
  modra w kubeł i się cieszyć tępe owce;).

  aha, i przy wyborczych urnach pamiętać, kto wam to wszystko dał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX