Schetyna na konwencji PO: Jak wygramy, to damy nauczycielom tysiąc złotych podwyżki

- W Polsce nie ma miejsca na cara, do którego przychodzi się z pieniędzmi w kopercie - mówił lider PO Grzegorz Schetyna podczas Rady Krajowej w Warszawie, która oficjalnie zainaugurowała kampanię Koalicji Europejskiej. Zapowiedział też, że jeśli jego partia wygra wybory, to nauczyciele dostaną podwyżki, których się domagają.
Zobacz wideo

W sobotę w Warszawie zebrała się Rada Krajowa, na której politycy Platformy Obywatelskiej zatwierdzili kandydatów na listach Koalicji Europejskiej do europarlamentu i przedstawili program wyborczy.

Schetyna: W Polsce nie ma miejsca na cara

Podczas konwencji głos zabrał szef PO, Grzegorz Schetyna.

- Przyszedł czas na wielki wybór Polaków. Właśnie dlatego powołaliśmy Koalicję Obywatelską. Nie damy się podzielić, kluczowa jest jedność ludzi dobrej woli. Koalicja Europejska to polski sposób na pokonanie autokratów, populistów, nacjonalistów - wymieniał Schetyna.

Jak dodał, Koalicję Europejską łączy "marzenie o silnej, pięknej, wolnej Polsce, w której nikogo się nie odrzuca. W której każdemu, bez wyjątku, chce się żyć". 

Dzisiejsza władza tego nie rozumie. Ale to się skończy. Tu w Polsce nie ma miejsca na cara, do którego przychodzi się z pieniędzmi w kopercie

- podkreślał Schetyna, nawiązując do tzw. taśm Kaczyńskiego ujawnionych przez "GW". - Będzie musiał się wytłumaczyć z tej koperty - mówił o Jarosławie Kaczyńskim.

Jak dodał, politycy Prawa i Sprawiedliwości uwierzyli, że są "lepszym sortem" i zapowiedział, że "to się wkrótce skończy". 

To się skończy i oni to wiedzą. Dlatego najsilniejsi w PiS uciekają po immunitet do Parlamentu Europejskiego. Słabszych zostawiają, takie tam mają zasady. My już dzisiaj możemy im głośno powiedzieć: akcja ewakuacja nic wam nie da. Prawo jest bezwzględne i cierpliwe. Znajdzie do was drogę. Obiecujemy to wam

- mówił.

Schetyna skomentował też krytykę środowisk homoseksualnych przez PiS po podpisaniu  tzw. deklaracji LGBT+ i podkreślił, że Koalicja Europejska nie pozwoli na prześladowanie żadnej mniejszości.

Nie pozwolimy prześladować żadnej mniejszości, żadnej grupy, ani pojedynczej ofiary. Bez względu na to jak bardzo będzie ich opluwać pisowska nagonka

- mówił, podkreślając, że podczas najbliższych wyborów Polacy staną przed decyzją: "albo państwo PiS i jego kampanie nienawiści - albo państwo solidarne, które wszystkich obywateli traktuje godnie i równo".

Koalicja Europejska zapowiada podwyżki dla nauczycieli. "Znajdziemy środki"

Schetyna odniósł się również do zapowiadanego przez nauczycieli ogólnokrajowego strajku i zapowiedział, że jeśli Koalicja Europejska wygra, to spełni ich żądania i podniesie płace o tysiąc złotych.

Po powstaniu nowego rządu znajdziemy środki, żeby podnieść nauczycielom podwyżki o tysiąc złotych brutto. To jest prawdziwy wyborów Polaków - albo miliardy na nauczycieli, albo miliardy na propagandę PiS
Już nigdy nie powtórzy się haniebny dzień, gdy polityk piastujący urząd prezydenta RP mówi, że podwyżki dla nauczycieli to populizm, a po chwili podpisuje prawie półtora miliarda na propagandę swej partii w TVP

- mówił szef PO.

- Nie będę przypominał tych grubiańskich rad polityków PiS dla nauczycieli o prokreacji. Albo bezczelnych kłamstw, że politycy zarabiają równie mało - dodał.

Wybory do Parlamentu Europejskiego

W ubiegłym tygodniu Grzegorz Schetyna przedstawił kandydatów Platformy na listy wyborcze KE. Z pierwszych miejsc wystartują: Janusz Lewandowski na Pomorzu, Tomasz Frankowski na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu, Róża Thun w Małopolsce i w Świętokrzyskiem, Jerzy Buzek na Śląsku, Janina Ochojska na Dolnym Śląsku, Ewa Kopacz w Wielkopolsce i Radosław Sikorski w Kujawsko-Pomorskiem. Ostateczne listy Koalicji Europejskiej mają być znane na początku kwietnia. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Więcej o:
Komentarze (278)
Schetyna na konwencji PO: Jak wygramy, to damy nauczycielom tysiąc złotych podwyżki
Zaloguj się
 • cah50

  Oceniono 45 razy 15

  Grzesiu Pieknozęby tak jak długo będziesz stał na czele PO , tak długo nie macie szans z kaczorem !!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 43 razy 15

  Kaczyński to nie żaden car tylko geszefciarz z Kercelaka...
  niestety takich mamy "wodzów" jak i polowa społeczeństwa : niedouczonych, zabobonnych i chciwych

 • przemysl_to

  Oceniono 18 razy 12

  "Jak wygramy, to damy nauczycielom tysiąc złotych podwyżki"

  hahahahahahahahahahahaha co za żenua

 • pkad

  Oceniono 21 razy 11

  Obietnice Schetyny to Bayer Full.

 • shtalman

  Oceniono 17 razy 11

  To są kooorva jego mać nasze podatki, mam dość tego nieodpowiedzialnego rozdawnictwa!

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 25 razy 11

  Ryba zawsze psuje się od głowy. A w tym wypadku już wyraźnie cuchnie co czuć na kilometr.

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 8 razy 8

  posłuchałem tego dzisiejszego maratonu pełowskich krasomówców.
  Grzesiek przeszedł samego siebie - cały czas krzyczał a nie przemawiał, 3/4 poświęcone pisiorom (ergo - bez pisiorów pełowskich program nie istnieje), 1/4 poświęcona obietnicami tyle że ludzie już wam grzechu nie uwierzą w puste popiardywanie - przecież niedawno wasze największe tuzy twierdziły że piniendzy ni ma i nie bendzie.
  dalej - Czaskoski... to samo - zamiast przemawiać, krzyczał... A wiecie o czym? tak o pisiorach... + samozaoranie, gdy wspomniał o swojej inauguracji w ''wielkiej polityce'' - tej wg. rafalali dokonał Sławek Nitras mówiąc ''chodź do nas ty coś tam wiesz o Europie''... doskonałe merytoryczne przygotowanie...
  dalej - pani Kopaczewa... no tu już poważnie nie można podchodzić bo to poziom jakiejś dysfunkcji intelektualnej jest po prostu... i ta kobieta była premierem. to jakiś dramat.
  i na koniec pani grafini róża Thun und hahahah z dnia. woźniakowska... no tutaj to tylko jedno zaskoczenie - ta kobieta nie dość że dość niepoprawnie mówi po polsku to jeszcze... tak tak moi drodzy, po prostu po wsiowemu zaciąga...
  elyty...
  bliżej im do Bronisz niż do Brukseli....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX