Róża Thun składa zawiadomienie na policję. "Mówił, że ma broń i żeby się trzymać od niego z daleka"

- W sieci hejt leje się szerokim strumieniem, do tego groźby w listach, w telefonach, które odbierają pracownicy mojego biura. Jeżeli tak ma wyglądać debata publiczna, to trochę jest to niepokojące - mówiła w piątek na konferencji w Krakowie europosłanka PO Róża Thun. Europarlamentarzystka w ostatnich dniach złożyła kolejne zawiadomienia na policję.
Zobacz wideo

Eurodeputowana Platformy Obywatelskiej Róża Thun zeznawała w piątek na policji jako świadek w sprawie gróźb, które otrzymywała w sieci.

- To są wpisy w mediach społecznościowych, które grożą mojej nietykalności cielesnej, zdrowiu, życiu, grożą poranieniem, zabiciem. Grożono mi morderstwem - mówiła europarlamentarzystka na konferencji prasowej w Krakowie.

Różę Thun najprawdopodobniej czeka kolejne przesłuchanie. W czwartek do biura europosłanki zadzwonił mężczyzna, który "powiedział, że ma broń i żeby się trzymać od niego z daleka". Ten telefon także został zgłoszony przez eurodeputowaną na policję.

- W sieci hejt leje się szerokim strumieniem, do tego groźby w listach, w telefonach, które odbierają pracownicy mojego biura - skomentowała Róża Thun.

Róża Thun o "egzekucji"

Europosłanka nawiązała też do symbolicznej egzekucji polityków opozycji, którą zorganizowano w Katowicach w 2017 r. Zdjęcie Róży Thun oraz innych polityków zawisło na szubienicy. Wśród osób, które uczestniczyły w tym wydarzeniu, był według polityków PO, pracownik jednego z sądów. Róża Thun dodała, że szalenie niepokoi ją bezkarność osób, które dopuszczają się takich zachowań.

- Jeżeli to ma być debata polityczna, to jest w tym coś bardzo niebezpiecznego. Ona się zaczyna od symbolicznej egzekucji w Katowicach i nic się z tym nie dzieje - skomentowała.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (71)
Róża Thun zgłasza groźby na policję. "Mówił, że ma broń i żeby się trzymać od niego z daleka"
Zaloguj się
 • 600ps

  Oceniono 24 razy 16

  Polska w chwili obecnej jest krajem pisowskim i po tych osobach mozna sie spodziewac wszystkiego. Na zadna policje nie mozna liczyc, sady tez partyjne czyli dno.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 27 razy 15

  Prawaccy fanatycy .... Gdzie się pojawiają, tam z czasem zawsze leje się krew. Nie ma znaczenia, czy prawak jest biały, beżowy czy żółty. Myślę tu zarówno o fanatykach politycznych jak i religijnych ... Rasizm, ksenofobia, nienawiść, zacofanie, kołtuństwo, prostactwo .. Prawactwo to zło.

 • hallski

  Oceniono 16 razy 12

  Nieodżałowany Jan Tadeusz Stanisławski, Profesor Mnemanologii Stosowanej, wykonywał kiedyś utwór słowno-muzyczny, w którym był refren o brzmieniu: "Mówiła mi Mama, bym się nie bał chama, bo cham to jest cham i boi się sam". Pani Różo, właśnie z takim zjawiskiem mamy do czynienia. Wynika to z faktu, że nawet ten tępy osobnik, który Pani grozi, widzi bezmiar przepaści intelektualnej i kompetencyjnej między Panią i np. niejaką Beatą Szydło. I nie może sobie z tym poradzić inaczej, niż w formie agresji. Oczywiście policji takie przypadki zgłaszać, ale głowa do góry. Wszak "Mówiła mi Mama..."

 • vito60

  Oceniono 9 razy 7

  Dlaczego nie czepiacie się córki Andersa. Toż ona jest chyba Costa? Nazwisko panu Woźniakowskiej, po mężu Thun wam przeszkadza? Same z was Psikuty, bez ,,s".

 • frysiu2009

  Oceniono 8 razy 6

  Moim zdaniem pogróżek lekceważyć nie wolno, szczególnie tych prawicowych. Nasza obecna sytuacja przypomina okres II Rzeczpospolitej. Tam przecież ksiądz nawoływał do zbrodni zamachu i cel osiągnął - Narutowicz. A ksiądz Międlar celu nie osiąga? Co prawda bez naszej zgody przeniesiono go do cywila, ale z Jasnej Góry nikt go nie wyprasza. Jak Piłsudczykom grunt zaczął się palić to zbratali się z Narodowcami - teraz jest inaczej? Odmawiano ścigania politycznych morderców, różnego rodzaju autorów aktów terroru, czy teraz nie idzie w tym kierunku? Wreszcie fałszowano wybory - a po co Andruszkiewicz w Ministerstwie Cyfryzacji? Resztęsamo dośpiewajcie.

 • philosophe

  Oceniono 6 razy 6

  Jeden z czolowych polskich intrygantow i oszczercow, Michalkiewicz, zebrze publicznie na mieszkanie (!). Malo widocznie zarabial na swoich obrzydliwych odczytach obrazajac innych. A teraz spotyka go Kara Boza.

 • yuo7leo9

  Oceniono 10 razy 6

  Mam nadzieję, że ich wyłapią - i skarzą, ale nie więzieniem, lecz grzywną. Baaaaaardzo dużą grzywną. To ich bardziej zaboli

 • almagus

  Oceniono 14 razy 4

  Może zamiast Róży malwa i Jarozbawa salwa?

  Twój głos, twój los.

  Coś za coś demokracja.
  Polacy bronią Boga.
  500+ kopulacja.
  Rachunek jest za wroga.

  Byleby coś na gardło.
  Byleby coś do gara.
  Byleby więcej wpadło.
  Oszust się postara.

  Coś za coś demokracja.
  Kto dzieli, COŚ ma wielkie.
  Komunizm, nazyfikacja.
  Niewiele i dobra wszelkie.

  Im się po prostu należy.
  Złupiony jest gorszy sort.
  Policji i żołnierzy.
  I mord „zdradzieckich mord”.

  Hosanna do Jarozbawa.
  Przed lotniskiem był jar.
  Z woli tragedia krwawa.
  Władza wymaga ofiar.

  2019-03-22 almagus

 • senior2244

  Oceniono 2 razy 2

  Policja nie ma czasu bo musi pilnować całodobowo chaty Zielińskiego i wycinać tony konfetti dla niego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX