Nieoficjalnie: Te nazwiska będą "jedynkami" Wiosny na wybory. M.in. Biedroń, Gdula i Nowicka

Polityka Insight udostępniła nieoficjalne informacje o "jedynkach" na listach do PE Wiosny Roberta Biedronia. Oprócz lidera ugrupowania można na nich znaleźć Krzysztofa Śmiszka, Paulinę Piechnę-Więckiewicz czy Macieja Gdulę.
Zobacz wideo

Polityka Insight - centrum analityczne związane z "Polityką" - opublikowało na Twitterze listę "jedynek" do Parlamentu Europejskiego partii Wiosna Roberta Biedronia. To na razie nieoficjalne ustalenia, do których nikt z ugrupowania się nie odniósł. Dopiero w sobotę, 23 marca, Wiosna ma pokazać pełne listy na wybory do PE.

Jak wskazuje Polityka Insight, "jedynką" w Warszawie ma być Robert Biedroń, natomiast w okręgu mazowieckim - Paulina Piechna-Więckiewicz. Pierwsze miejsce na liście okręgu obejmującego województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie przypada Monice Falej, lubelskie - Zbigniewowi Bujakowi, podkarpackie - Annie Skibie.

Kolejne nazwiska to: Beata Maciejewska (pomorskie), Wanda Nowicka (kujawsko-pomorskie), Anita Kucharska-Dziedzic (lubuskie i zachodniopomorskie), Sylwia Spurek (wielkopolskie), Anita Sowińska (łódzkie), Krzysztof Śmiszek (dolnośląskie i opolskie), Maciej Gdula (małopolskie i świętokrzyskie) oraz Łukasz Kohut (śląskie).

Zobacz wideo
Więcej o: