Witold Orłowski o Czerwińskiej: Gdybym był ministrem finansów w tej sytuacji, też bym zniknął

- Gdybym był ministrem finansów w takiej sytuacji, to też bym w tym momencie zniknął - mówi w rozmowie z Gazeta.pl prof. Witold Orłowski, ekonomista, rektor Akademii Vistula.
Zobacz wideo

- Gdybym był ministrem finansów w takiej sytuacji, to też bym w tym momencie zniknął - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl prof. Witold Orłowski. - Nie wiem, czy bym zniknął, żeby się chować, czy bym zniknął, żeby, jeśli nie miałbym zamiaru ustąpić, połatać jakoś budżet, który został postawiony na głowie w ciągu trzyminutowej wypowiedzi szeregowego posła - dodał ekonomista.

Ekonomista przyznał, że Teresa Czerwińska znalazła się w trudnej sytuacji. - Pani minister nigdy nie próbowała odgrywać roli polityka, tylko ekspertki, ekonomistki - powiedział.

Orłowski stwierdził, że Czerwińska "ma pewien wybór". - Czy uzna, że jest w stanie, zachowując minimum profesjonalizmu, zlepić na nowo budżet, który został całkowicie rozwalony, a jeśli nie, czy firmuje coś takiego, czy poda się do dymisji? To jest jej wybór - powiedział Orłowski.

Zobacz wideo
Więcej o: