Ryszard Petru nie startuje w eurowyborach. "To preludium przed fundamentalną rozgrywką"

Lider partii Teraz! Ryszard Petru nie będzie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W rozmowie z dziennikarzem RMF FM powiedział, że kluczowe będą wybory jesienne, do polskiego parlamentu.
Zobacz wideo

- Mam pełną świadomość tego, że to jest preludium przed tą fundamentalną rozgrywką - powiedział o wyborach do Parlamentu Europejskiego Ryszard Petru, gość Porannej rozmowy w RMF FM.

Ryszard Petru: "Nie ma nas w Koalicji Europejskiej, ale ją popieramy"

Zapytany o poparcie dla Joanny Scheuring-Wielgus, która w eurowyborach startuje z listy Wiosny Roberta Biedronia, Ryszard Petru podkreślił, że żałuje, że nie znalazło się dla niej miejsce na listach Koalicji Europejskiej. 

- Mogę powiedzieć tylko tyle, że trwały rozmowy, była namawiana, ale nagle okazało się, że jest zbyt liberalna, nie pasuje do formuły konserwatywno-ludowej w Koalicji Europejskiej - powiedział szef partii Teraz!

Tłumacząc to, na czym stanęła współpraca Koalicji Europejskiej z jego nową partią, Ryszard Petru zaznaczył, że KE przywitała akces Teraz! z radością, jednak kandydaci partii Petru nie otrzymali na listach miejsc, "które albo są atrakcyjne, albo dobre".

- Nie było możliwości w ogóle miejsca dla Joanny Scheuring-Wielgus, czy dla innych kandydatów. Panie redaktorze, trudno startować z koalicji, gdzie nie chcą Joanny Scheuring-Wielgus. (...) Nie ma nas w Koalicji Europejskiej, ale Koalicję Europejską popieramy. Ja popieram. Co do idei, uważam że jeżeli koncept się sprawdzi, to taka formuła powinna mieć miejsce również na wybory do parlamentu polskiego - powiedział Ryszard Petru.

Więcej o:
Komentarze (23)
Ryszard Petru nie startuje w eurowyborach. "To preludium przed fundamentalną rozgrywką"
Zaloguj się
 • mer1lin

  Oceniono 12 razy 4

  Lider Partii "Teraz" startuje ,ale nie teraz.

 • justas32

  Oceniono 7 razy 3

  Panie Ryszardzie - populizm albo znikacie. Trzeba obiecać ludziom wejście do strefy euro, uwięzienie Kaczyńskiego, Dudy i obu premierów, rozwiązanie Konkordatu oraz dekaczyzację kraju. Bez wejścia w liberalny populizm Pan nie wygra ...

 • nieprawomyslny

  Oceniono 4 razy 2

  Hehe Rysiek nie odpuszczaj, dawaj - stawaj w szranki do Europarlamentu, bez ciebie to już nie będzie to samo..

 • strach_sie_bac

  Oceniono 8 razy 2

  Swetru boi się kompromitacji, czego efektem byłaby kolejna w wyborach parlamentarnych w PL a tak zyska na czasie i może jeszcze coś wymyśli, może ktoś da ciała i uda się na tym zbudowac bazę, jak to w polityce :D

 • mlody_dron

  Oceniono 6 razy 2

  O, ten pan. Pierwsze słowa na wieczorze wyborczym jakie powiedział po wejściu do sejmu: Nie jesteśmy partia antykościelna, chcemy wspólnie w porozumieniu z kościołem stanowić prawo.

 • stef0909

  Oceniono 7 razy 1

  Jaka partia taki prezes!

 • hipo krater

  Oceniono 7 razy 1

  Dziewice wszystkich krajów łączcie się. Nie oddawajajcie ani krzty swojego terytorium.

 • punter

  Oceniono 7 razy 1

  Ryszard z partii Teraz Razem Wiosna byłby niezłym zmiennikiem w PE Korwina-Mikke.
  Polska reprezentacja będzie uboższa bez zawodowego klauna.

 • america_n_beauty

  0

  Nikt mnie tak nie bawił jak Ryszard i jego błazen Wielgus... szkoda , że znikną jesienią bo było tak śmiesznie aż boki zrywać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX