Brejza w Gazeta.pl o przyszłości Donalda Tuska. "Będzie bardzo dobrym kandydatem na prezydenta"

Jaka jest polityczna przyszłość Donald Tuska? W rozmowie z Gazeta.pl Krzysztof Brejza z PO stwierdził, że jest on "naturalnym kandydatem naszego środowiska w wyborach prezydenckich". Jak należy jednak interpretować zapowiedzi powstania Ruchu 4 czerwca i współprace Tuska z polskimi samorządowcami?
Zobacz wideo

Gościem Łukasza Kijka w porannej rozmowie Gazeta.pl był Krzysztof Brejza, poseł PO.

Na początku rozmowy Łukasz Kijek przywołał artykuł pt. "Koszmar z ulicy Nowogrodzkiej: PiS boi się utraty Senatu" z dzisiejszej "Wyborczej", według którego na zamkniętym spotkaniu politycy PiS żalili się Jarosławowi Kaczyńskiemu, że w razie zjednoczenia opozycji mogą przegrać w mogą przegrać wybory do Senatu.

- Czy to realny scenariusz? - zapytał prowadzący.

- To bardzo dobry scenariusz. Cieszy mnie informacja o niepokoju wśród senatorów PiS-u - odpowiedział Brezja i przekonywał, że władze lokalne są coraz bardziej niechętne PiS-owi, ponieważ rząd zrzuca na samorządy odpowiedzialność za zadania rządu oraz nie przekazują środków na ich realizację. Żadna władza od 29 lat nie była tak antysamorządowo jak PiS - skwitował Brejza.

Polityczna przyszłość Donalda Tuska

- A może PiS czuje, że do Polski niedługo wróci Donald Tusk i właśnie na tym samorządowym projekcie zbuduje nową siłę polityczną? - zapytał Łukasz Kijek, odwołując się do  współpraca Tuska z niektórymi spośród polskich samorządowców oraz zapowiedziach powstania Ruchu 4 czerwca.

- Z pewnością Donald Tusk skończy w końcu kadencję jako szef Rady Europejskiej. Będzie bardo dobrym kandydatem w wyborach prezydenckich - odpowiedział, po czym dopytywany czy decyzja została już podjęta dodał: - Panie redaktorze to będą decyzje później podejmowane, ale jest naturalnym kandydatem naszego środowiska w wyborach prezydenckich, to jest chyba oczywiste.