Spór o zarobki nauczycieli. Senator od Gowina ma dla nich złotą radę: "wychować olimpijczyków"

Nietypową radą podzielił się z Katarzyną Piekarską senator Porozumienia Andrzej Stanisławek. Na jej uwagę, że nauczyciel w jej wieku "kolejnego dziecka" nie zrobi i nie otrzyma świadczenia 500 plus, Stanisławek odparł: - Może pani wychować olimpijczyków. Dostanie pani premię.
Zobacz wideo

Do wymiany zdań między Katarzyną Piekarską z SLD a senatorem Porozumienia Andrzejem Stanisławkiem doszło w programie "Polityka na ostro" w Polsat News. Rozmowa dotyczyła protestu nauczycieli. Stanisławek przekonywał, że zarobki w Polsce szybko rosną. Prowadząca program Agnieszka Gozdyra zapytała, czy nauczycielskie także. - Rosną wszystkie zarobki w Polsce - powiedział Stanisławek i dodał po chwili: Powiedziała pani rzecznik rządu, że nauczyciele też będą korzystać z "piątki Kaczyńskiego".

Stanisławek wysunął argument, że przecież młodzi nauczyciele (do 26. roku życia) będą objęci zerowym PIT-em. Do dyskusji włączyła się wtedy Piekarska. -  No, ale nauczyciel w takim wieku jak ja, kolejnego dziecka sobie już nie zrobi. Błagam, niech pan będzie poważny - powiedziała. 

Na to senator Porozumienia także szybko znalazł odpowiedź. - Może pani wychować olimpijczyków. Mamy bardzo wielu fantastycznych olimpijczyków, dostanie pani premię za olimpijczyka - radził Stanisławek.

Strajk nauczycieli. Konferencja Zalewskiej

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że o godz. 9 w piątek w MEN odbędzie konferencja prasowa minister Anny Zalewskiej. "Temat: Apel do nauczycieli" - czytamy na Twitterze resortu.

Więcej o: