Kierowca Brudzińskiego miał "odrobinę za ciężką nogę". Jest "postępowanie wyjaśniające"

Komendant SOP wszczął postępowanie ws. kierowcy szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, który przekroczył prędkość - dowiedział się portal tvn24.pl.
Zobacz wideo

W poniedziałek 18 marca sam szef MSWiA Joachim Brudziński poinformował o tym, że w drodze do Opola jego kierowca jechał zbyt szybko. Minister pisał, że kierowca miał "odrobinę za ciężką nogę". Funkcjonariusz SOP, który kierował rządowym autem, jechał 98 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. trafił jednak na nieoznakowany patrol drogowy polskiej policji, która go zatrzymała.

Mimo tego, że funkcjonariusz SOP znacząco przekroczył dozwoloną prędkość, to otrzymał jedynie pouczenie.

Zwłaszcza że mknął w terenie zabudowanym, gdzie zgodnie z przepisami za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h kierowcy może zostać odebrane prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo, zgodnie z taryfikatorem policja może za coś takiego wystawić mandat w wysokości od 300 do 400 zł.

Teraz, jak dowiedział się portal tvn24.pl, p.o. komendanta Służby Ochrony Państwa Krzysztof Król wszczął w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Potwierdził to rzecznik SOP Bogusław Piórkowski, który zaznaczał, że to nie jest wyjątkowa sytuacja, a takie postępowania to normalna procedura po tym, jak funkcjonariusz służby został ukarany przez policję.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (29)
Kierowca Joachima Brudzińskiego ukarany pouczeniem za przekroczenie prędkości. Wszczęto postępowanie
Zaloguj się
 • uzbadazbesta

  Oceniono 16 razy 16

  Pouczenie. POUCZENIE? Od osób na służbie wymaga się więcej. Pełny mandat z taryfikatora i min. miesiąc odpoczynku, lub dyscyplinarka, jeśli sytuacja była oczywista. Do tego pewnie nagana dla policjanta za odstąpienie od wymierzenia właściwego mandatu. A pan minister nie widział co jest grane? Nie zwrócił uwagi?

 • krynolinka

  Oceniono 20 razy 16

  Pewnie się popsuł prędkościomierz..Nie czuł chłopak, że do stówki się rozpędził. Ten prędkościomierz oczywiście..

 • remoteisland

  Oceniono 15 razy 15

  Pociągowy złodziejaszek Brudziński (obecnie minister policji) pogratulował policjantom z "drogówki" profesjonalizmu. Policjanci z "drogówki", którzy pouczyli kierowcę złodziejaszka powinni być wywaleni ze służby za niedopełnienie obowiązków służbowych. Bo kierowca ministra złodziejaszka powinien dostać mandat 400 zł + 8 punktów karnych. I tak to jest w mafijnym państwie rządzonym prze narodowych bolszewików z pisuara, że za nie wykonywanie obowiązków się dostaje pochwałę. Chociaż pochwała od ministra złodziejaszka może zadowalać tylko polityczne prostytutki.

 • slabe

  Oceniono 15 razy 15

  Po prostu DEBILJADA

 • 1fatum

  Oceniono 13 razy 13

  Jak oni się pięknie tłumaczą. Najpewniej dostał polecenie dotrzeć na czas.

  Czemu brakuje im cywilnej odwagi.
  Pewnie dlatego, że to jest PiS.

 • mo60

  Oceniono 12 razy 12

  Postępowanie należy wszcząć wobec funkcjonariuszy policji, którzy kierowcę przekraczającego dop. prędkość w terenie zabudowanym prawie o 50 km na godz. wspaniałomyślnie tylko pouczają. Od teraz wożę przedruk tej informacji, na wypadek, gdyby i mnie zdarzyło się mieć "odrobinę" ciężką nogę i któryś z policjantów chciał mi wlepić kilkaset zł mandatu. Powołam się wtedy na przypadek kierowcy SOP. Bo czyż to nie pisiory ciągle powtarzają, że wszyscy są równi wobec prawa?

 • qqracza

  Oceniono 11 razy 11

  Cóż za szczęście, że chłopina jechał tylko o 48 km/h za szybko. Bardzo dobry ten radar, bo inaczej mógłby stracić pracę. Albo bardzo czujny policjant, który wiedział, że jak za wiele zmierzy to będą kłopoty. I co za szczęście: pouczenie. Jako były kierowca zawodowy szczerzę napiszę: nigdy nie dostałem pouczenia. A jakie są Wasze doświadczenia?

 • e-misio

  Oceniono 9 razy 9

  brudzinski, becia wyszło szydło czy antek policmajster.. co za różnica wszystko to wsiowe brudasy na salonach i w darmowych limuzynach zafundowanych przez wolactwo

 • Oceniono 8 razy 8

  To wy nie wiecie ,że podeszwa w adidasach jest z grubej gumy i można stracić czujność w momencie przyspieszania!!, obowiązek prowadzenia pojazdów rządowych kierowcy SOP mają narzucony z góry czyli tylko w adidasach.!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX