PiS przegrywa z Koalicją Europejską w najnowszym sondażu do PE. Biedroń i Kukiz ponad progiem

Koalicję Europejską poparłoby w wyborach do europarlamentu blisko 42 procent głosujących, a Prawo i Sprawiedliwość 39 procent - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych. Do Parlamentu Europejskiego dostaliby się też posłowie z list Wiosny i Kukiz'15.
Zobacz wideo

Sondaż "Preferencje polityczne Polaków w marcu 2019 r." został przeprowadzony przez Instytut Badań Spraw Publicznych na zlecenie Platformy Obywatelskiej w dniach 18-20 marca. Udział w wyborach do europarlamentu, które odbędą się 26 maja, zadeklarowało w nim 51 procent respondentów.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. PiS przegrywa z Koalicją Europejską

Najnowszy sondaż do PENajnowszy sondaż do PE fot. Instytut Badań Spraw Publicznych

Z sondażu wynika, że Koalicja Europejska  z wynikiem 41,8 proc. wygrałaby w wyborach do europarlamentu z Prawem i Sprawiedliwością (39,4 proc.).

Na podium znalazłyby się jeszcze partia Wiosna Roberta Biedronia z poparciem 7,5 procent oraz Kukiz'15 z poparciem wynoszącym 5 procent. Oddanie głosów na Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy zadeklarowało natomiast 3,9 proc. respondentów, a na bezpartyjnych - 1,2 procent. 

Przypomnijmy, że z ostatniego sondażu CBOS opublikowanego 19 marca wynika z kolei, że to kandydaci z listy PiS mają szanse na najlepszy wynik - Koalicja Europejska ma w nim zaledwie 26 procent poparcia, a Prawo i Sprawiedliwość - aż 42 procent.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (263)
PiS przegrywa z Koalicją Europejską w najnowszym sondażu do PE. Biedroń i Kukiz ponad progiem
Zaloguj się
 • zloty_cielec69

  Oceniono 83 razy 51

  ludzie powoli się budzą. czują, że wenezuela blisko i że "rządzą" nami sqrwysyny dbające o swoje dudy!

 • tomtg123

  Oceniono 46 razy 36

  Jarosław Kaczyński jest dziś traktowany przez prokuraturę Ziobry tak samo, jak kiedyś prokurator Piotrowicz traktował księdza z Tylawy. Prokuratura próbuje po prostu zatuszować przestępstwo.

  Warto mieć świadomość, że dla Jarosława Kaczyńskiego taki wynik w jesiennych wyborach oznacza kilka lat więzienia.
  Jest tak, ze tylko utrzymanie władzy przez mafię może Kaczyńskiemu zagwarantować bezkarność, a wygląda na to, że to się raczej nie uda. PiS już obiecał wszystko co mógł i chyba gó... z tego ma.

 • sil.m

  Oceniono 53 razy 33

  Dzisiejsi rządzący doskonale opanowali przekupstwo i rozdawanie kiełbasy wyborczej za pieniądze odebrane pracującym. Obiecali, że będą uczciwi, słuchać i służyć obywatelom a tymczasem dbają o kasę do własnej kieszeni. Gdy zostaną przyłapani na wtopie –to milczą a koledzy ciągle z uśmieszkiem i perfidnym kłamstwem przywołują, że Tusk to … a Kopacz tamto.. a w czasie gdy rządziło PO-PSL to … a przecież obiecali inne postępowanie i okłamali nas mówiąć –„to se ne wrati” . Ich urzędnicy obłudnie i fałszywie tłumacząc te wtopy. Rzeczywiście to samolot rządowy jest przeznaczony dla tzw. Vipów by mogli sprawniej i skutecznie wykonywać obowiązki służbowe i państwowe lecz konkretnym przypadku nie potrafią lub nie chcą wskazać jakie to były obowiązki np. marszałka Kuchcińskiego w towarzystwie Stasia P i pani W. Nie przystoi p. dr Karczewskiemu –marsz. senatu- w wypominkach tracić pamięć o piątkowych lotach smolotem wojskowym do Krakowa i eskapadami pancernym BMW pod prąd, bez sygnałów zakończonych w końcu na przydrożnym drzewie. Przejrzystość śledztwa doskonała a deficyt intelektu za 82100zł w 2 godz. po puknięciu drzewa ustalił winnego i wydał wyrok skazujący bez procesu sądowego. Ten 70 letni dziadzio-przestępca- nieinternowany opozycjonista, właściciel PIS-u, najuczciwszy z developerów któremu w razie przegranej grozi zapuszkowanie i jadłospis jak w szpitalu publicznym chwyta się każdej sposobności/ brzytwy by przeżyć kilka lat (bo tyle mu na tym świecie zostało) i nie trafić do pierdla - potem - choćby potop,

 • agonda

  Oceniono 36 razy 28

  Gdzie jest CBOS? Przecież nie można tak straszyć pisiozmiennych, którzy myśleli, że do końca życia pojadą na turbodoładowaniu za pieniądze gorszego sortu.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 31 razy 23

  pis, kukiz, liroje, korwiny i brauny do UE??? przecież powstaje podobno Unia Eurazjatycko - Kazachstanu, Białorusiu, Kirgistanu i Tadżykistanu a wszystko pod butem Putina (tak jak lubicie zakute łby) więc wyp....alać do swoich...........

 • tomtg123

  Oceniono 38 razy 22

  Dla Jarosława Kaczyńskiego taki wynik w jesiennych wyborach oznacza kilka lat więzienia.
  Tylko utrzymanie władzy przez mafię może mu zagwarantować bezkarność, a wygląda na to że to się raczej nie uda. PiS już obiecał wszystko co mógł i chyba gó... z tego ma.
  Wygląda na to że Polacy po prostu chcą zobaczyć Kaczyńskiego za kratami.
  Ale się porobiło...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX