PiS przegrywa z Koalicją Europejską w najnowszym sondażu do PE. Biedroń i Kukiz ponad progiem

Koalicję Europejską poparłoby w wyborach do europarlamentu blisko 42 procent głosujących, a Prawo i Sprawiedliwość 39 procent - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych. Do Parlamentu Europejskiego dostaliby się też posłowie z list Wiosny i Kukiz'15.
Zobacz wideo

Sondaż "Preferencje polityczne Polaków w marcu 2019 r." został przeprowadzony przez Instytut Badań Spraw Publicznych na zlecenie Platformy Obywatelskiej w dniach 18-20 marca. Udział w wyborach do europarlamentu, które odbędą się 26 maja, zadeklarowało w nim 51 procent respondentów.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. PiS przegrywa z Koalicją Europejską

Najnowszy sondaż do PENajnowszy sondaż do PE fot. Instytut Badań Spraw Publicznych

Z sondażu wynika, że Koalicja Europejska  z wynikiem 41,8 proc. wygrałaby w wyborach do europarlamentu z Prawem i Sprawiedliwością (39,4 proc.).

Na podium znalazłyby się jeszcze partia Wiosna Roberta Biedronia z poparciem 7,5 procent oraz Kukiz'15 z poparciem wynoszącym 5 procent. Oddanie głosów na Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy zadeklarowało natomiast 3,9 proc. respondentów, a na bezpartyjnych - 1,2 procent. 

Przypomnijmy, że z ostatniego sondażu CBOS opublikowanego 19 marca wynika z kolei, że to kandydaci z listy PiS mają szanse na najlepszy wynik - Koalicja Europejska ma w nim zaledwie 26 procent poparcia, a Prawo i Sprawiedliwość - aż 42 procent.

Zobacz wideo
Więcej o: