Liceum minister Anny Zalewskiej dołącza do strajku nauczycieli. Miażdżąca przewaga głosów "za"

Pracownicy Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach zdecydowali, że dołączą do ogólnopolskiego strajku nauczycieli. W przeszłości wicedyrektorką i nauczycielką była tam minister edukacji Anna Zalewska. W referendum za dołączeniem do strajku było aż 91 procent głosujących.
Zobacz wideo

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz poinformował, że do ogólnopolskiego strajku nauczycieli dołączy liceum w Świebodzicach na Dolnym Śląsku. Taką decyzję podjęli pracownicy szkoły, którzy podczas referendum w tej sprawie opowiedzieli się za przyłączeniem się do akcji protestacyjnej - z podanych przez szefa ZNP informacji wynika, że w głosowaniu wzięło udział 81 procent pracowników, a 91 procent z nich było za dołączeniem do strajku. 

"A co na to AZ [Anna Zalewska - red.], nauczycielka tej szkoły?" - zapytał Broniarz na Twitterze.

W przeszłości minister edukacji Anna Zalewska była nie tylko nauczycielką liceum w Świebodzicach, ale także jego wicedyrektorką. Pracę zaczęła tam w 1991 roku, z wykształcenia jest polonistką.

Jak podaje Polsat News, oprócz liceum minister Zalewskiej, do strajku dołączy także Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamiennej Górze, w której niegdyś uczyła wiceminister edukacji Marzena Machałek, oraz II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, w którym uczyła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda.

Do strajku nauczycieli może przystąpić 90 proc. szkół

Przypomnijmy, że od 5 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Odbywa się ono we wszystkich szkołach i placówkach, z którymi zakończono etap mediacji bez osiągnięcia porozumienia. Żądania nauczycieli dotyczą podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o tysiąc złotych. Jeśli taka będzie - wyrażona w referendum - wola większości, strajk nauczycieli ma się rozpocząć 8 kwietnia i trwać do odwołania.

Na początku tygodnia Sławomir Broniarz zapowiedział, że jeśli do strajku dojdzie, może w nim wziąć udział nawet 90 procent szkół. Z kolei w środę wieczorem prezydent Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z premierem Mateuszem Morawieckim, a tematem ich rozmów była właśnie sytuacja w oświacie i kwestia zapowiadanego przez nauczycieli strajku. Po zakończeniu spotkania nie podano do wiadomości publicznej, jakie zapadły na nim ustalenia.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (99)
Strajk nauczycieli. Liceum minister Anny Zalewskiej dołącza do strajku nauczycieli
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 47 razy 41

  Choćby nagle, dzisiaj, teraz, zniknęli wszyscy nauczyciele, to Zalewska - niczym chytra baba z Brzeszcz - powtórzy swoją wyklepaną mantrę: egzaminy się odbędą, wszystko mamy policzone.
  A wyszczerz sobie sami wyobraźcie.

 • rozterka47

  Oceniono 35 razy 31

  PIS raz po raz strzela sobie w stopę kolejnym rozdawnictwem , kolejnym przekupstwem politycznym Pracujący i to nie tylko nauczyciele mają dość .

  na płace za pracę nie ma , na służbę zdrowia nie ma, na niepnospranych nie ma ,
  ale szybciutko znajduje się kasa na socjal i kościół katolicki i ku...zję

 • abm1

  Oceniono 39 razy 31

  Ci nauczyciele z ogólniaka najlepiej znają swoją załganą koleżankę. Bezwstydna i pozbawiona honoru łże do końca i sądzi że może się uda.

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 24 razy 22

  czy prokuratura już ustaliła ile tow. Zalewska przytuliła z wrocławskiego PCK na swoją kampanię?

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 22 razy 20

  piSSbolszewię można zayebać strajkami.
  dokładnie tak samo jak ich protoplastów z PZPR.

 • pemu

  Oceniono 24 razy 20

  Nauczyciele:

  ANI KROKU W TYŁ!!!!

 • hi2per

  Oceniono 27 razy 19

  Współczuję byłym uczniom Pani Minister.

 • emigrant_1984

  Oceniono 25 razy 19

  Ona jest ZOMBI jak Terlecki. To tłumaczy zachowanie.

 • sector23

  Oceniono 21 razy 17

  Liceum "im. min. Anny Wyklętej Zalewskiej" w Lechosławicach przy ulicy Jacka i Placka tuż przy rondzie 1000 lecia PiS dołącza do strajku .... to nie może być prawda. To jest nóż w plecy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX