Dr Lubaszenko: Spodziewam się teraz ruchów Rosji w kierunku Białorusi

Dr Igor Lubaszenko był w czwartek gościem Gazeta.pl. Politolog mówił o tym, co wydarzyło się na Krymie od momentu jego aneksji przez Rosję. Od kryzysu krymskiego minęło już pięć lat.
Zobacz wideo

Dr Igor Lubaszenko, politolog z Uniwersytetu SWPS rozmawiał dziś w Gazeta.pl o sytuacji w Ukrainie, Rosji i Polsce. Naukowiec pochodzący z Ukrainy mówił m.in. o kryzysie krymskim, planach politycznych Rosji czy zbliżających się wyborach w Ukrainie. 

Dr Lubaszenko: Kolejny krok Rosji będzie w kierunku Białorusi

Minęło już pięć lat od kiedy Rosja przejęła ukraiński Krym. Dr Lubaszenko mówił o tym, że mieszkańcy Ukrainy nadal nie są z tym pogodzeni. Z kolei mieszkańcy Krymu mają zupełnie inne podejście - ci "nie są specjalnie rozczarowani zaistniałą sytuacją". Podkreślił jednak, że do takich informacji należy podchodzić z dystansem, ponieważ mogą nie być rzetelne.

Doktor Lubaszenko skomentował także doniesienia o tym, że Rosja może "szukać kolejnego Krymu". Władimir Putin potrzebuje podobnego "sukcesu geopolitycznego", żeby odwrócić uwagę rodaków od rzeczywistej słabości Rosji - mówił dr Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, w rozmowie z Gazeta.pl.

Wszystko wskazuje na to, że takie działania stały się stałym elementem polityki rosyjskiej

- powiedział Igor Lubaszenko.

Jego zdaniem, "kolejnym Krymem" może się stać Białoruś.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy:

Zobacz wideo
Więcej o: