Zgorzelski: Gratuluję Zalewskiej. Zjednoczyła Solidarność, ZNP, rodziców i samorządowców

- Propozycja ministerstw edukacji i finansów dla nauczycieli jest upokarzająca - powiedział w Porannej rozmowie Gazeta.pl Piotr Zgorzelski. Poseł PSL, który sam był nauczycielem, wytykał rządzącej, że nie spotykają się z oświatowymi związkowcami.
Zobacz wideo

Piotr Zgorzelski z PSL - który sam pracował jako nauczyciel - wyraził solidarność z planującymi strajk pracownikami oświaty. - Nauczyciele zarabiają nędznie i jest to efekt wieloletnich zaniedbań - powiedział w Porannej rozmowie Gazeta.pl. Dodał jednak, że w latach 2008 - 2012 "pensje nauczycielskie wzrosły o 50 proc". - A pamiętajmy, że wtedy był światowy kryzys - dodał. Jednak w kolejnych latach rządów PO-PSL płace już nie rosły, co teraz wypomina PiS.

"Zalewskiej udało się zjednoczyć ZNP, Solidarność, rodziców"

Krytykował też to, w jaki sposób rząd rozmawia z nauczycielami.- Premier Donald Tusk miał czas, żeby cztery razy spotkać się z przedstawicielami ZNP w swojej kadencji. Teraz nauczyciele nie są w stanie doprosić się o spotkanie z premierem, a minister edukacji wysyła na Radę Dialogu Społecznego swojego zastępcę - mówił. 

- Jest jedna rzecz, która się pani minister Zalewskiej udała, gratuluję. Udało się jej zjednoczyć Solidarność nauczycielską, ZNP, rodziców i samorządowców - dodał. 

Zgorzelski nawiązał też to powracających pytań o to, jak PSL godzi swoją obecność w Koalicji Europejskiej z tym, że będące tam partie mają mocno odmienne poglądy np. na prawa osób LGBT.

Zobacz całą rozmowę z Piotrem Zgorzelskim:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (63)
Zgorzelski: Zalewskiej udało się zjednoczyć Solidarność, ZNP, rodziców
Zaloguj się
 • cztery0000ziobra

  Oceniono 21 razy 15

  Łysa Śpiewaczka chce zrejterować do PE. Oby się to jej nie udało!

 • jurek4491

  Oceniono 17 razy 15

  Nic nie zjednoczyła , SOLIDARUCHY idą pod rękę z rządem , to łamistrajki .

 • niktwazny126

  Oceniono 17 razy 13

  Nie wierzę,że z nauczycielami solidaryzują się rodzice. Może garstka światłych tak, ale przerażająca większość gardzi nauczycielami tak samo, jak rząd. Wyliczanie dobrodziejstw zawodu na porządku dziennym, a znajomość specyfiki pracy - zerowa. Od lat wokół nauczycieli tworzy się nieprzychylny klimat i teraz widać to w całej okazałości.

 • pemu

  Oceniono 14 razy 8

  Nauczyciele:

  POLACY SĄ Z WAMI!

  WOLACY STOJĄ TAM GDZIE STAŁO ZOMO!!

  ANI KROKU W TYŁ!

 • zgred151

  Oceniono 13 razy 7

  Dziwne ze to az tak dlugo trwalo . Szkoda ze tylko chodzi o pensje nauczycieli a nie o edukacje mlodych w kraju . Od dawna widac ze ta partia ( rzad nie ma nic do gadania bo wszyscy sluchaja polecen jednego malego czlowieczka ) nie tylko niszczy gospodarke ale wszelkie dziedziny zycia

 • js08836

  Oceniono 6 razy 6

  Skoro potrafiła zjednoczyć tyle środowisk, to zróbmy wszystko, aby nie opuszczała Polski i nie zamieniała złotówki na Euro. Niech dokończy dzieła i startuje na prezydenta RP ,dzieci pomogą.

 • remo29

  Oceniono 6 razy 6

  Pycha tych złodziei po niecałej kadencji, przewyższyła wielokrotnie pychę poprzedników po 8 latach. To jest rekord.

 • jedyny_times

  Oceniono 6 razy 6

  A ja jestem pewny, że strajk solidarności to jest ustawka i pis się z nimi ,,dogada'', natomiast z ZNP będzie chciał zrobić pieniaczy niezdolnych do kompromisu. Cwane zagranie.

 • farsizm

  Oceniono 8 razy 6

  Kaczyńskiemu natomiast można pogratulować, że zjednoczył opozycję, a całemu PiSowi, że zjednoczył Polaków przeciw sobie. Metoda dziel i rządź jest skuteczna, dopóki dzielący nie traci autorytetu. Koperty, pompowanie Rydzola, monstrualne zarobki partyjniaków i ich rodzin, groteskowa propaganda, kompromitacja na arenie międzynarodowej, arogancja i ignorancja...

  Ostrze kaczego noża do chabaniny jest już tępe, podobnie jak kampania wyborcza PiSu. Niczego już nie podzieli, może poza równie tępymi członkami jego partii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX