Morawiecki rozmawia z Andrzejem Dudą o strajku nauczycieli. Wcześniej był w siedzibie PiS

W Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego na temat sytuacji w oświacie i zapowiadanego strajku nauczycieli. Wcześniej szef rządu odwiedził siedzibę PiS przy Nowogrodzkiej.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki przybył do Pałacu Prezydenckiego w środę po godzinie 19. Spotkanie z Andrzejem Dudą dotyczy sytuacji w oświacie i strajku nauczycieli, który od kilku tygodni jest zapowiadany przez ZNP.

- Do takiego spotkania dochodzi, ponieważ pan prezydent o tych trudnych tematach oświatowych chce rozmawiać z panem premierem. Uważa, że zarobki nauczycieli to kwestia bardzo istotna, potrzebna do omawiania - poinformowała Halina Szymańska, szefowa kancelarii prezydenta.

Jak informuje TVN 24, przed spotkaniem z Andrzejem Dudą Mateusz Morawiecki odwiedził siedzibę Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej - niewykluczone, że spotkał się tam z prezesem partii, Jarosławem Kaczyńskim. Oficjalnie nie poinformowano jednak, czego dotyczyła wizyta premiera na Nowogrodzkiej i czy miała ona związek z sytuacją w oświacie.

Nauczyciele zapowiadają strajk

Przypomnijmy, że od 5 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Odbywa się ono we wszystkich szkołach i placówkach, z którymi zakończono etap mediacji bez osiągnięcia porozumienia. Żądania nauczycieli dotyczą podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o tysiąc złotych. Jeśli taka będzie - wyrażona w referendum - wola większości, strajk nauczycieli ma się rozpocząć 8 kwietnia.

Zobacz wideo
Więcej o: