Brudziński o nagranych na taśmach: "Ostatnie melepety". Dziennikarz: Prezesa nagrano w gabinecie

Kto jest "ostatnim melepetą"? Według szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego - ci, którzy dali się nagrać w aferze podsłuchowej. Natomiast dziennikarz "Polityki" przypomniał ministrowi, że nie tylko ich nagrano. Przywołał jako przykład prezesa PiS, którego nagrano... w jego gabinecie.
Zobacz wideo

Na Twitterze pojawił się hasztag #szukamyFalenty - wszystko za sprawą nieuchwytnego dla służb Marka Falenty, skazanego w aferze taśmowej. W środę "Rzeczpospolita" informowała nawet, że Falenta może przebywać poza Polską.

Brudziński o nagranych w aferze taśmowej: Ostatnie melepety

Wczoraj jednak były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz zamieścił zdjęcie suczki wyżła węgierskiego (zapewne swojego pupila), która ma "najwyższe noty za węch". Zaproponował, że jest gotowa nieść pomoc policji i szefowi MSWiA Joachimowi Brudzińskiemu w odnalezieniu Falenty. Dołączył do tego wspomniany wcześniej hasztag.

Wywołany do tablicy Brudziński odpowiedział Sienkiewiczowi w ten sposób:

Śliczna przyznaję. Też uważam za skandal, że sprytny przestępca, który nagrywał w knajpach najważniejsze osoby w państwie, jak ostatnie melepety, tak skutecznie się ukrywa. Ale proszę być cierpliwym, policja da radę i prędzej czy później go złapie. A Panu zejdzie ciśnienie

Dziennikarz: "Ostatnie melepety"? Pana przełożony dał się nagrać w gabinecie

Na tym wymiana mogłaby się zakończyć, gdyby nie dziennikarz "Polityki" Wojciech Szacki, który zwrócił uwagę na sformułowanie "ostatnie melepety" w odniesieniu do nagranych.

W dużym skrócie: Szacki przypomniał, że przecież prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński dał się nagrać w siedzibie partii na Nowogrodzkiej, z kolei wśród nagranych osób z afery taśmowej jest też obecny premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (190)
Afera taśmowa. Joachim Brudziński kpił z nagranych: "Ostatnie melepety". Dziennikarz przypomniał, kogo jeszcze nagrano
Zaloguj się
 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 113 razy 111

  Bo wy nic nie łapiecie.
  JEŚLI da się nagrać ktoś anty-PiS - to jest melepetą.
  Ale JEŚLI da się nagrać niedointernowany deweloper - to się nazywa ":transparentność".
  No.

 • feurig59

  Oceniono 83 razy 79

  Dyletanci, jedni i drudzy.
  Ale ci pierwsi przynajmniej przez osiem lat cis zbudowsli dla ludzi, drogi, przedszkola, opieke socjalna dla rodzicow nowinarodzonych, orliki, szpitale, sprawili, ze Polska bylavgraczem w UE i NATO.
  A civdrudzi wszystko rozdu...ili i rozwalaja dalej szerzac nienawisc.

 • kotmiki

  Oceniono 58 razy 54

  Interpretacja Jojo to manipulacja taśmy są dobrze słyszalne wyraźnie słychać co Kacz\yński mówi a wniosek może być tylko jeden Kaczyński stoi na czele organizacji przestępczej jest zwykłym oszustem ;powinien zostać Aresztowany z uwagi na wagę zarzutu , zagrożenie wysoką karą pozbawienia wolności a także zagrożeniem matactwa przez podejrzanego,Takie sa standardy w postepowaniu karnym

 • remo29

  Oceniono 45 razy 43

  Jojo chciał błysnąć, a zaorał Kryształa. Oni są jacyś zapóźnieni umysłowo, wszyscy.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 38 razy 36

  A niejakiemu melepecie Chrzanowskiemu to nawet szumidła nie pomogły, kiedy to szantażował właściciela prywatnego banku i żądał 40 milionów za odstąpienie od zamiaru przejęcia przez pis tego banku za złotówkę...czyli tak zwanej repolonizacji (czytaj pisyzacji)

 • tilow3

  Oceniono 34 razy 34

  Chrzanowski melepeta
  Kaczyński melepeta
  Morawiecki melepeta!
  obrażasz swoich Jojo!

 • lesnojeziorska

  Oceniono 32 razy 32

  Dżodżo stracił coś bolszewicką czujność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX