"Lista o. Rydzyka" bez głośnych nazwisk. Politycy nie zamienili Nowogrodzkiej na Toruń

Z "listy o. Rydzyka" niewiele zostało. Ruch Prawdziwa Europa nie "podebrał" PiS polityków, skończyło się jedynie na zapowiedziach. "Rzeczpospolita" opisuje, że żadne z głośnych nazwisk ostatecznie nie znalazło się na listach nowej partii powstającej pod auspicjami europosła PiS.
Zobacz wideo

Ruch Prawdziwa Europa, który nazywano też czasami "listą o. Tadeusza Rydzyka", miał zrzeszać tych polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy chętnie pojawiali się w mediach redemptorysty.

Gdy europoseł PiS Mirosław Piotrowski (często występujący w toruńskich mediach) złożył wniosek o rejestrację partii politycznej ,ruszyła lawina spekulacji, którzy politycy Prawa i Sprawiedliwości mogą dołączyć do nowej listy.

Jak donosi "Rzeczpospolita", Ruch Prawdziwa Europa jednak nie "podebrał" PiS znaczących nazwisk, które pojawiały się w medialnych spekulacjach. Wskazywano, że na "toruńskiej liście" mogą znaleźć się Antoni Macierewicz, Jan Szyszko czy Anna Sobecka.

Ruch Prawdziwa Europa bez głośnych nazwisk z PiS

Ostatecznie bowiem - wskazuje "Rz" - partia Piotrowskiego zaprezentowała listy na wybory do Parlamentu Europejskiego, ale nie ma tam głośnych nazwisk, a Ruch Prawdziwa Europa startuje wspólnie z Prawicą Rzeczypospolitej i Zjednoczeniem Chrześcijańskich Rodzin.

Razem do boju o PE wystawią np. Mariana Piłkę (wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej), mecenasa Stefana Hamburę czy Jana Klawitera.

Dodatkowo "Rzeczpospolita" wylicza, że politycy z kręgu toruńskich mediów znaleźli się jednak na listach PiS na wybory do PE. Miejsca znalazły się dla Elżbiety Kruk, Zbigniewa Girzyńskiego czy Przemysława Przybylskiego.

Zobacz wideo
Więcej o: