Najnowszy sondaż CBOS. Znacząca przewaga PiS w wyborach do Europarlamentu

Według najnowszego sondażu CBOS w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, to kandydaci z listy PiS mają szanse na najlepszy wynik. Ich przewaga nad Koalicją Europejską jest znacząca.

Według sondażu CBOS w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego 42 procent obywateli Polski zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość (która łączy siły z Solidarną Polską i Porozumieniem). Znacznie mniej, 26 procent ankietowanych, zdecyduje się zagłosować na kandydata Koalicji Europejskiej. 5 procent badanych poparłoby w Eurowyborach ugrupowanie Kukiz’15.

Przewaga PiS w wyborach do Europarlamentu - Wiosna nie przekroczy progu wyborczego

Większość startujących w wyborach ugrupowań nie przekroczy progu wyborczego. Tylko 3 procent badanych zagłosowałoby na Konfederację KORWiN Braun Liroy i Narodowcy. Zaledwie 1 procent badanych zagłosowałoby na kandydatów Lewicy Razem (sojusz Partii Razem, Unii Pracy i Ruchu Sprawiedliwości Społecznej) lub na inną partię, która nie została wzięta pod uwagę w badaniu. Do Parlamentu Europejskiego nie udałoby się wejść także kandydatom z partii Wiosna - na to ugrupowanie zagłosowałoby około 4 procent ankietowanych.

Według ankiety CBOS aż 58 procent badanych na pewno chce wziąć udział w wyborach, a 26 procent jest niezdecydowanych. Z kolei 15 procent ankietowanych stwierdziło, że raczej nie weźmie udziału w głosowaniu. 16 procent respondentów nie zdecydowało jeszcze, na którą partię polityczną zagłosować w nadchodzących wyborach. 1 procent badanych nie chciał udzielić odpowiedzi na temat swoich preferencji wyborczych.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 7-14 marca na podstawie wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo. Na ankietę odpowiadało losowo wybranych 1046 osób z grupy reprezentatywnej.

Więcej o:
Komentarze (468)
Najnowszy sondaż CBOS. Znacząca przewaga PiS w wyborach do Europarlamentu
Zaloguj się
 • 12reyez

  Oceniono 113 razy 69

  Jak CBOS daje im tylko 42 procent to naprawdę musi z nim i być nie najlepiej:)

 • ziggybam

  Oceniono 94 razy 46

  A pamiętacie ile miał w sondażach Komorowski? A ile Jaki? ;))

  Dupa w troki i głosować! Przynajmniej nie poddacie się woli ciemnoty bez walki.

 • remo29

  Oceniono 53 razy 31

  Tylko 42%? Oj wódz się pogniewa na CBOS. Do końca tygodnia ma być 60%, albo wszyscy wylecą na mordy.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 43 razy 23

  Tylko 42%?
  W cebosie po każdej pisiej aferze poparcie pisiorom rośnie.
  Cuda!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX