Kolejne groźby pod adresem Beaty Kempy. Prokuratura rozpoczęła śledztwo ws. nękania posłanki

Groźby wymierzone pod adresem Beaty Kempy nasiliły się po podpaleniu jej biura poselskiego w Sycowie, do którego doszło w 2017 roku. Teraz sprawą nękania posłanki ma zająć się także prokuratura.
Zobacz wideo

Jak informuje portal wp.pl prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie nękania minister do spraw pomocy humanitarnej Beaty Kempy. Posłanka Solidarnej Polski skarży się na telefoniczne groźny, które nasiliły się po incydencie sprzed dwóch lat.

Kolejne groźby pod adresem Beaty Kempy - śledztwo w sprawie nękania posłanki

O nękaniu posłanki poinformowała dyrektor biura poselskiego Kempy w Sycowie, która w piątek 15 marca zgłosiła na Komendę Miejską Policji w Oleśnicy kolejny incydent, związany z telefonicznymi groźbami. Jak podaje portal mojaolesnica.pl sprawa została przekazana funkcjonariuszom z Świętochłowic, ponieważ na podstawie bilingów określono, że telefony wykonywał mieszkaniec właśnie tej miejscowości.

W rozmowie z TVP Info Beata Kempa poinformowała, że przypadki agresywnych wypowiedzi i zachowań wobec niej są od jakiegoś czasu nagminne. Posłanka zapewniła, że sprawą nękania zajęła się już policja - "Wiem, że teraz jesteśmy w okresie ostrej kampanii wyborczej, ale to niczego nie usprawiedliwia. Nie wiem co siedzi w głowach tych ludzi, ale próba odbierania nam prawa do udziału w życiu publicznym to coś niebywałego. Pamiętamy śmierć pana Rosiaka w Łodzi. Moim zdaniem w ostatnich latach było swego rodzaju przyzwolenie dla agresji wobec polityków".

W ostatnich wyborach samorządowych Beata Kempa była jedynym politykiem z Oleśnicy, który dostał się do Sejmu. Na posłankę Solidarnej Polski oddano 29 877 głosów. Obecnie pełni funkcję pełnomocnika rządu do spraw pomocy humanitarnej. Jest także kandydatką w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Komitet polityczny PiS zadecydował, że minister wystartuje z list Zjednoczonej Prawicy w okręgu 12 (dolnośląskiego i opolskiego). 

Więcej o:
Komentarze (140)
Beata Kempa otrzymuje groźby. Prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie nękania posłanki
Zaloguj się
 • ona_ona_80

  Oceniono 41 razy 39

  "Moim zdaniem w ostatnich latach było swego rodzaju przyzwolenie dla agresji wobec polityków".
  Nieeeeeeee, no coś ty, Beata. W żadnym wypadku nie pozwalaliście na to, żeby suweren np. wieszał podobizny posłów opozycji na szubienicach, albo żeby wystawiał im polityczne akty zgonu. W każdym z tych przypadków reagowaliście szybko i stanowczo. Tak trzymać, Beata! Alleluja i do przodu, ekhm, do Brukseli!

 • fakiba

  Oceniono 36 razy 36

  Najpierw biuro jej spalili a teraz groźby , zal mi Kempy się zrobiło , czas na rezygnację i do paki

 • lewy14100

  Oceniono 30 razy 30

  Niech poczyta komentarze u Sakiewicza albo Karnowskich tam dopiero wylewa się miłość i szacunek.

 • wlodeek

  Oceniono 27 razy 27

  Beata Kempa z domu Płonka, córka sekretarza Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Sycowie, która za komuny na akademiach z okazji rewolucji Październikowej pięknie recytowała wiersze o Leninie i Armii Czerwonej. A teraz niepokalana dziewica, razem z drugą Beatą, pseudonim "Latający Salceson".

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 31 razy 27

  Powiem jak szydło "bo jej się to należało"

 • lica79

  Oceniono 25 razy 25

  Jak powiedziała Mazurek „kto sieje wiatr ten zbiera burze” przyznam ze mi również wyjątkowo ciężko znieść półanalfabetyzmu i braku elementarnej kultury tej przekupy.

 • wlodeek

  Oceniono 24 razy 24

  A premie i nagrody, "które ci się należały" oddałaś już?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX