Ziobro chce uchylić immunitety sędziom i prokuratorom z czasów PRL

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział, że przygotowano wniosek o uchylenie immunitetu siedmiu sędziom i prokuratorom, którzy orzekali w okresie PRL-u. Nad wnioskiem pracował pion prokuratorski Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz wideo

Zbigniew Ziobro powiedział, że wniosek będzie rozpatrywany przez nowo powołaną Izbę Dyscyplinarną Sądy Najwyższego. "Chcemy, by osoby, które dopuściły się niegodziwych czynów, zbrodni sądowych w naszej ocenie, odpowiedziały za te zachowania" - powiedział szef resortu sprawiedliwości. Zaznaczył, że wśród osób, w stosunku do których prokuratura IPN wnioskuje o uchylenie immunitetu, są dwaj sędziowie, którzy do niedawna pracowali w Sądzie Najwyższym, a jeden, który obecnie jest w stanie spoczynku, orzekał prawie do końca zeszłego roku.
Zbigniew Ziobro dodał, że do tej pory wymiar sprawiedliwości pozbawił immunitetu jednego sędziego, który wydawał wyroki polityczne w okresie komunizmu.

Więcej o:
Komentarze (121)
Ziobro chce uchylić immunitety sędziom i prokuratorom orzekającym w PRL
Zaloguj się
 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 68 razy 64

  Piotrowiczowi też? Dobrze,l będzie precedens. Łatwiej będzie później uchylić immunitet prokuratorom Ziobry, chociażby takiemu Święczkowskiemu.

 • puuchatek

  Oceniono 50 razy 48

  Czy pan sędzia Kryże też znajdzie się w tej grupie?

  Czy też uczestnictwo w (nie)rządach PiS daje mu nowy immunitet?

 • dudi-w

  Oceniono 31 razy 31

  Tow. Piotrowicz i tow. Kryże sa zagrożeni!!!!!!

 • wudeer

  Oceniono 34 razy 28

  W końcu sędzia Kryże odpowie za skazanie Bronisława Komorowskiego!

 • batura3

  Oceniono 26 razy 26

  To też będzie dotyczyło towarzyszwa prokuratora stanu wojennego, członka PZPR-u a obecnie członka Pissu -STANISŁAWA PIOTROWICZA?????

 • ilenka50

  Oceniono 31 razy 25

  Tak, to jest najważniejsza sprawa - rozliczenie PRL i dokopanie paru ludziom 60+ czy 70+. Uważam, że to obecnie działanie po prostu głupie, ale jesli PiS musi to robic, to niech zacznie od oczyszczania swojego podwórka.

 • cezar85

  Oceniono 24 razy 24

  a sądzić ich będą Kryże i Piotrowicz, oczywiście

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX